Právní minimum pro personalisty 2024

3 h 55 min.27Doslovný přepis záznamuMožnost stažení podkladů
img
play Přehrát ukázku
Školení poskytuje komplexní povědomí o klíčových právních aspektech zaměstnaneckých vztahů a povinnostech zaměstnavatelů. Zaměří se na interpretaci nových právních předpisů a poskytne účastníkům praktické nástroje pro implementaci změn ve svých pracovních procesech a strategiích řízení lidských zdrojů. Dále účastníci získají hlubší porozumění základním právním principům, postupům při náboru, uzavírání pracovních smluv, správě pracovního poměru, odměňování, způsobu skončení pracovního poměru, řešení pracovněprávních sporů a dalším relevantním tématům. školení je koncipováno tak, aby účastníkům poskytl praktické nástroje pro dodržování zákoníku práce ve své každodenní práci jako personalisté.

Témata

 • Zpracování osobních údajů v rámci pracovněprávních vztahů (jaké údaje vyžadovat před uzavřením pracovního poměru, obsah spisu, přístupy, kdy bude nutný souhlas se zpracováním osobních údajů, informační povinnost).
 • Doručování písemností po novele zákoníku práce (písemnosti doručované do vlastních rukou, elektronické doručování, uzavírání smluv elektronicky, změny v doručování datovou schránkou apod.).
 • Závislá práce, nelegální zaměstnávání, kontroly (rovněž v návaznosti na novelu zákona o zaměstnanosti).
 • Pracovněprávní vztahy (pracovní smlouva, zkušební doba, pracovní poměr na dobu určitou, informace o obsahu pracovního poměru, práce na dálku).
 • Dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr (změny po novele, výpočet dovolené, chystané změny týkající se odvodů u DPP, informační povinnost).
 • Odměňování (mzdový výměr nebo smluvní mzda, rovné podmínky, minimální a zaručená mzda, přesčasy).
 • Skončení pracovního poměru (jednotlivé typy skončení pracovního poměru ze strany zaměstnance a zaměstnavatele, výpověď, vytýkací dopisy, odstupné, řešení sporů, nejčastější chyby, nejnovější judikatura ).

Pro koho je školení určeno

Pro ersonalisty, HR manažery, právníky, vedoucí týmů a další pracovníky odpovědné za implementaci změn v právních předpisech a řízení lidských zdrojů.

JUDr. Ing. Magda Janotová, LL.M.

Absolventka právnické fakulty, kde vykonala rovněž rigorózní zkoušku v oboru práva (JUDr.), absolventka prestižní Nottingham Trent University v oboru obchodního práva (získání titulu LL.M. - ekvivalent MBA pro právnickou oblast) a absolventka Fakulty managementu a ekonomiky na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Dosažené vzdělání napříč více obory jí umožňuje výhodně řešit jednotlivé případy nejen z pohledu právního, ale i z hledisek ekonomických, což oceňují především podnikající klienti.

V současnosti působí jako lektorka, mediátorka a podniková právnička pro podnikatelské seskupení koncernového typu zahrnující společnosti v elektrotechnickém průmyslu, kovovýrobě a slévárenství. Díky své specializaci v oblasti obchodního a pracovního práva se věnuje v těchto oblastech také poradenství a vzdělávání. Je rovněž odbornicí na komunikaci a vyjednávání, po úspěšném složení státní zkoušky z mediace je také tzv. zapsaným mediátorem v seznamu mediátorů vedeným Ministerstvem spravedlnosti ČR. Ve své lektorské činnosti zúročuje své zkušenosti z oblasti pracovního a obchodního práva, klade důraz na mimosoudní řešení sporů, při výuce propojuje teoretické otázky s praktickými příklady z vlastní praxe.

Všechna školení lektora (6)

Co říkají naši zákazníci

CESORG spol. s.r.o.
Ing. Alois Tuháček
Věrný předplatitel od roku 2014
Jednatel firmy CESORG spol. s.r.o.

"Jsem spokojen s úrovní a tématy seminářů. Totéž říkají kolegyně. Děkuji za vaší práci. Díky Videolektoru se nám daří zvyšovat kvalitu naší práce. V roce 2018 jsme stali nejlepší účetní firmou."

Bc. Elena Vontorková
Bc. Elena Vontorková
Věrná předplatitelka od roku 2013
Majitelka účetní firmy Pamdata

„Předplatné pro mne znamená záruku profesionálního výkladu, na který se mohu spolehnout, obrovskou úsporu času, souběžný výkon rutinní práce při poslechu a kvalitní informace pro mou práci."

Ludmila Štefechová
Ludmila Štefechová
Věrná předplatitelka od roku 2013
Účetní poradce na volné noze

„Předplatné pro mne znamená být informovaná v daleko širší oblasti za podstatně nižší finanční náklady a hlavně s časovou úsporou, protože některé oblasti nevyužívám ve své práci tak často, ale přesto je občas musím řešit. Na samostatné školení se mi na toto téma nevyplatí jet a takto si můžu daný problém vyhledat přímo v záznamu.“

Jak pracovat s videozáznamem

1

KROK 1

Videozáznam můžete sledovat kdekoliv, kde máte přístup k internetu. Stačí se jen přihlásit k vašemu uživatelskému účtu. Můžete jej sledovat přímo na webu Videolektora nebo si záznam stáhnout a pustit třeba na cestách nebo na chatě.

2

KROK 2

Každý videozáznam je pro vás připraven ke zhlédnutí do 5 pracovních dní od živého vysílání školení. Jakmile bude videozáznam online, upozorníme vás e-mailem. Přehled nově vydaných videozáznamů, uvidíte také po přihlášení k vašemu uživatelskému účtu.

3

KROK 3

Celý videozáznam obsahuje zpravidla víc jak 3 hodiny plné informací. Můžete si jej pustit od první do poslední minuty, ale také si jednoduše vyberete díky obsahu nebo prezentaci pod videem jen určitou část, která vás zajímá.

Videolektor nabízí

tmp -ikona

Dotazy po skončení školení

I po ukončení školení můžete pokládat dotazy a vést tak diskuse jak mezi sebou, tak s našimi specialisty a občas i přímo s lektorem. Nově vám na dotazy odpovídá také náš Honza - virtuální poradce, který poskytne odpověď na dotaz ihned.

tmp -ikona

Účast na živých vysíláních

Nadcházejících školení se můžete zúčastnit online a v průběhu můžete pokládat lektorovi živé dotazy. Stačí se na ně předem přihlásit. Po skončení budou k dispozici jak záznam, tak veškeré materiály.

tmp -ikona

Pokročilé vyhledávání

Díky pokročilému vyhledávání v zákaznické sekci můžete jednoduše nalézt informace napříč školeními a dotazy od zákazníků.

tmp -ikona

Minimálně 50 nových školení

Během 12 měsíců připravíme minimálně 50 nových školení, která se budou týkat změn v zákonech a předpisech, ale také nabídnou výklad postupů a praktické příklady."

tmp -ikona

Interaktivní testy

Pro ověření znalostí k dané problematice slouží interaktivní testy. Ihned obdržíte výsledky a můžete se v záznamu podívat na ty pasáže, ve kterých jste chybovali.

tmp -ikona

Neomezené přehrávání

Záznamy z školení spustíte v libovolném prohlížeči přímo na vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. A přehrát si je můžete kolikrát budete potřebovat.

img
play Přehrát ukázku
3 570 Kč
2 950 Kč bez DPH
Koupit školení Předplatné

Koupí školení získáte:

 • Neomezený přístup k videozáznamu
 • Prezentaci a materiály od lektora
 • Doslovný přepis záznamu školení
 • Test k ověření znalostí
 • Přístup do online poradny
Pro spuštění videozáznamu potřebujete jen internetové připojení a běžný počítač