Mzdová problematika v roce 2021 a 2022

3 h 45 min.36Doslovný přepis záznamuMožnost stažení podkladů
img
play Přehrát ukázku
Na školení proberete řadu problematických příkladů, s kterými se v praxi můžete setkat. Budete moci konzultovat svoje obtížné případy a obdržíte obsáhlý materiál s celou řadou ukázek mzdových výpočtů.

Obsah školení

 • MZDA, PLAT ODMĚNA v roce 2021: Zařazování zaměstnanců odměňovaných mzdou, platem, odměnou • Nařízení vlády o nejnižší úrovni minimální zaručené mzdě a postupy zaměstnavatelů při odměňování zaměstnanců mzdou – formy odměňování 2021. Nařízení vlády o odměňování zaměstnanců platem od roku 2021 • mzdové výpočty u zaměstnanců odměňovaných mzdou, platem, odměnou • podrobné příklady – příplatky za práci přesčas, svátek, víkend, noc, příplatek za práci ve ztíženém pracovním prostředí, odměna za pohotovost • směnné provozy a příplatky • nenárokové složky – odměny, prémie, osobní příplatek, jako nenároková složka - plat • příplatek za vedení, další příplatky u platu • názorné příklady. Na co se zaměřují kontrolní orgány z pohledu dodržování daných právních předpisů při odměňování zaměstnanců.
 • PRŮMĚRNÝ VÝDĚLEK: Stanovení průměrného výdělku – rozhodné období, započitatelnost příjmů, hodinový a měsíční průměrný výdělek – příklady na výpočet průměrného výdělku příplatek • pravděpodobný výdělek • zjišťování průměrného výdělku ve zvláštních případech – započitatelnost příjmů zúčtovaných do jiného rozhodného období než čtvrtletí • průměrný výdělek u dohod o provedení práce a pracovní činnosti • průměrný výdělek versus úřad práce • názorné ukázky výpočtů. Pro jaké účely se průměrný výdělek zjišťuje. Náhrady mzdy ze čtvrtletí do následujícího čtvrtletí a výpočet průměrného výdělku.
 • DOVOLENÁ: Nejdůležitější informace v oblasti poskytování dovolené. Názorné ukázky složitějších výpočtů – mateřská dovolená a dovolená, převod dovolené z roku do roku následujícího, směnné provozy a dovolená, dodatková dovolená, krácení dovolené ...
 • SRÁŽKY ZE MZDY, PLATU, ODMĚNY: Nejdůležitější základní informace v oblasti srážek - okruh příjmů, které podléhají srážkám, uzavírání dohod o srážek ze mzdy, platu mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, pořadí prováděných srážek, charakter pohledávek – nepřednostní, přednostní, výpočty srážek od 2021. Oddlužení fyzické osoby a povinnosti plátce příjmu povinného. Názorné ukázky výpočtů.
 • VÝPOČTY POJISTNÉHO NA SOCIÁLNÍ A ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ pro rok 2021: Povinnosti plátce pojistného na sociální zabezpečení a zdravotní pojištění – tiskopisy, termíny • výpočet pojistného na SZ a ZP – příklady • specifické výpočty u zdravotního pojištění – kategorie pojištěnců, výpočet pojistného z minimálního vyměřovacího základu • dopočet pojistného do minimálního vyměřovacího základu • vyměřovací základ • započitatelnost příjmů • maximální vyměřovací základ a pojistné. Řešení přeplatků a nedoplatků pojistného. Opravné přehledy – jak řešit chyby v odvodu pojistného. Příklady. Dávky nemocenského pojištění – ošetřovné – důležité informace s ohledem na zásadní změny, kdo má nárok na ošetřovné, výpočet a výše dávky, podpůrčí doba.
 • DŮLEŽITÉ INFORMACE: Režim zaměstnanců, kteří pracují z domova a poskytování benefitů těmto zaměstnancům – stravenky, stravenkový paušál. Doplnění § 317 Zákoníku práce – výkon práce mimo pracoviště zaměstnavatele – bude-li schváleno. Další dílčí změny. Praktické poznatky s poskytováním stravenkového paušálu– výhody, nevýhody, riziko diskriminace z pohledu výše stravenkového paušálu, daňová uznatelnost. Vnitřní firemní předpis, jako nástroj, jak se vyhnout z pohledu zaměstnavatele problémům. Aktuality s odkazem na přijatá další opatření v rámci pandemické situace a posledního vývoje legislativy ve mzdové oblasti ke dni konání akce.

Komu je školení určeno?

 • zkušení mzdoví účetní
 • personalisté
 • zaměstnanci, kteří chtějí zpracovávat mzdovou agendu správně
alt tmp

Zdeněk Křížek

Pan Zdeněk Křížek je absolventem obchodní akademie. Do roku 1997 pracoval ve vedoucích pozicích na České správě sociálního zabezpečení. Od roku 1998 působí jako osoba samostatně výdělečně činná a od roku 2008 statutární zástupce společnosti DAKREZ s.r.o.. V této společnosti se zabývá zpracováním mzdového účetnictví, personalistikou a pracovněprávním poradenstvím. Dále pak pořádáním certifikovaných rekvalifikačních kurzů pro začínající mzdové účetní a personalisty.

Od roku 2003 je lektorem a autorem několika odborných článků pro renomované agentury - ANAG, Wolter-Kluwer, Dashoffer, Odborconsult, Institut svazu účetních, AZ-personalistika, Accont-consult, Economicz, VOX, W-studio, AZ personalistika, Integra-centrum, AVD-Náchod, IN-akademie Pardubice, Hospodářská komora ČR. Své zkušenosti tak uplatňuje již několik let při vedení odborných seminářů a certifikovaných kurzů pro mzdové účetní, personalisty, podnikatele a zaměstnavatele.

Všechna školení lektora (28)

Co říkají naši zákazníci

CESORG spol. s.r.o.
Ing. Alois Tuháček
Věrný předplatitel od roku 2014
Jednatel firmy CESORG spol. s.r.o.

"Jsem spokojen s úrovní a tématy seminářů. Totéž říkají kolegyně. Děkuji za vaší práci. Díky Videolektoru se nám daří zvyšovat kvalitu naší práce. V roce 2018 jsme stali nejlepší účetní firmou."

Bc. Elena Vontorková
Bc. Elena Vontorková
Věrná předplatitelka od roku 2013
Majitelka účetní firmy Pamdata

„Předplatné pro mne znamená záruku profesionálního výkladu, na který se mohu spolehnout, obrovskou úsporu času, souběžný výkon rutinní práce při poslechu a kvalitní informace pro mou práci."

Ludmila Štefechová
Ludmila Štefechová
Věrná předplatitelka od roku 2013
Účetní poradce na volné noze

„Předplatné pro mne znamená být informovaná v daleko širší oblasti za podstatně nižší finanční náklady a hlavně s časovou úsporou, protože některé oblasti nevyužívám ve své práci tak často, ale přesto je občas musím řešit. Na samostatné školení se mi na toto téma nevyplatí jet a takto si můžu daný problém vyhledat přímo v záznamu.“

Jak pracovat s videozáznamem

1

KROK 1

Videozáznam můžete sledovat kdekoliv, kde máte přístup k internetu. Stačí se jen přihlásit k vašemu uživatelskému účtu. Můžete jej sledovat přímo na webu Videolektora nebo si záznam stáhnout a pustit třeba na cestách nebo na chatě.

2

KROK 2

Každý videozáznam je pro vás připraven ke zhlédnutí do 5 pracovních dní od živého vysílání kurzu. Jakmile bude videozáznam online, upozorníme vás e-mailem. Přehled nově vydaných videozáznamů, uvidíte také po přihlášení k vašemu uživatelskému účtu.

3

KROK 3

Celý videozáznam obsahuje zpravidla víc jak 3 hodiny plné informací. Můžete si jej pustit od první do poslední minuty, ale také si jednoduše vyberete díky obsahu nebo prezentaci pod videem jen určitou část, která vás zajímá.

Videolektor nabízí

tmp -ikona

Online poradna

Kdykoliv můžete položit dotaz také do online poradny, která je otevřena pro každé školení po skončení online školení.

tmp -ikona

Přístup k online školením

Po přihlášení na stránce školení můžete v určitý den a hodinu sledovat výklad lektora díky online školení živě přímo ve vašem počítači.

tmp -ikona

Vyhledávání NAPŘÍČ ŠKOLENÍMI

Díky vyhledávači najdete v zákaznické sekci jednoduše informace napříč různými školeními, dokumenty i dotazy.

tmp -ikona

Minimálně 35 nových školení

Během 12 měsíců připraví Videolektor minimálně 35 nových školení ke změnám v zákonech, předpisech, ale také s výkladem postupů a praktickými příklady.

tmp -ikona

Interaktivní testy

Pro ověření znalostí k dané problematice slouží interaktivní testy. Ihned obdržíte výsledky a můžete se v záznamu podívat na ty pasáže, ve kterých jste chybovali.

tmp -ikona

NEOMEZENÉ PŘEHRÁVÁNÍ

Záznamy z školení spustíte v libovolném prohlížeči přímo na vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. A přehrát si je můžete kolikrát budete potřebovat.

img
play Přehrát ukázku
2 965 Kč
2 450 Kč bez DPH
Koupit školení Předplatné

Koupí školení získáte:

 • Neomezený přístup k videozáznamu
 • Prezentaci a materiály od lektora
 • Doslovný přepis záznamu školení
 • Test k ověření znalostí
 • Přístup do online poradny
Pro spuštění videozáznamu potřebujete jen internetové připojení a běžný počítač