Novinky posledních let v Microsoft Office 2024

3 h 38 min.2Doslovný přepis záznamuMožnost stažení podkladů
img
play Přehrát ukázku
Kancelářská sada Microsoft Office jede ve dvou liniích. Vedle cca po třech letech vydávaných jednorázově kupovaných verzí s trvalou licencí (např. Office 2007, 2010, 2013, 2016, 2019, 2021) funguje i předplatné pod názvem Microsoft 365. V rámci předplatného jsou programy sady Office (Word, Excel, PowerPoint atd.) průběžně doplňovány o nové funkce. Tyto novinky jsou pak vždy zahrnuty do aktuálně vydané verze s trvalou licencí. Naše školení si dává za cíl představit nejdůležitější novinky od verze 2016 až do současné doby. Školení bude nejužitečnější pro uživatele s předplatným Microsoft 365, ale tipy pro usnadnění práce v něm naleznou i uživatelé používající některou z novějších jednorázových verzí (s tím, že nejnovější novinky nebudou mít k dispozici). Zaměříme se především na novinky obsažené v Excelu, ale dojde i na Word a PowerPoint. Z charakteru většiny novinek plyne zaměření spíše na pokročilejší uživatele, ale na začátku školení si představíme drobnější nástroje, které by se mohly hodit (skoro) všem.

Témata

 • drobná vylepšení v Excelu
 • nejdůležitější nové funkce Excelu (XLOOKUP, UNIQUE, SORT, FILTER)
 • nové textové funkce Excelu
 • nové grafy (kartogram, trychtýřový graf)
 • novinky ve Wordu (diktování, asistivní čtečka, rukopisné rovnice)
 • novinky v PowerPointu (Designer, Morfing, Oddíly, Nahrávání obrazovky, …)
 • zdroje médií (Ikony, 3D modely, obrázky z fotobanky)
 • nové pokročilejší funkce Excelu (LET, LAMBDA a další)

Pro koho je školení určeno

Pro všechny, kteří využívají novější verze kancelářského balíku Microsoft Office a chtějí se dozvědět, co se v něm v posledních letech objevilo nového.

Ing. Pavel Durčák

Lektor výpočetní techniky na volné noze zaměřující se na pokročilé funkce kancelářského balíku Microsoft Office. Od roku 2005 školí ve firmách, pořádá webináře, píše články pro odborné weby, nahrává videosemináře, poskytuje poradenství, učí na vyšší odborné škole, akreditovaný tester ECDL. Absolvent oboru Informační technologie ve vzdělávání na Ostravské univerzitě. Dává si za cíl předávat informace o výpočetní technice srozumitelnou formou a s maximálním zaměřením na praktické využití.

Všechna školení lektora (10)

Co říkají naši zákazníci

CESORG spol. s.r.o.
Ing. Alois Tuháček
Věrný předplatitel od roku 2014
Jednatel firmy CESORG spol. s.r.o.

"Jsem spokojen s úrovní a tématy seminářů. Totéž říkají kolegyně. Děkuji za vaší práci. Díky Videolektoru se nám daří zvyšovat kvalitu naší práce. V roce 2018 jsme stali nejlepší účetní firmou."

Bc. Elena Vontorková
Bc. Elena Vontorková
Věrná předplatitelka od roku 2013
Majitelka účetní firmy Pamdata

„Předplatné pro mne znamená záruku profesionálního výkladu, na který se mohu spolehnout, obrovskou úsporu času, souběžný výkon rutinní práce při poslechu a kvalitní informace pro mou práci."

Ludmila Štefechová
Ludmila Štefechová
Věrná předplatitelka od roku 2013
Účetní poradce na volné noze

„Předplatné pro mne znamená být informovaná v daleko širší oblasti za podstatně nižší finanční náklady a hlavně s časovou úsporou, protože některé oblasti nevyužívám ve své práci tak často, ale přesto je občas musím řešit. Na samostatné školení se mi na toto téma nevyplatí jet a takto si můžu daný problém vyhledat přímo v záznamu.“

Jak pracovat s videozáznamem

1

KROK 1

Videozáznam můžete sledovat kdekoliv, kde máte přístup k internetu. Stačí se jen přihlásit k vašemu uživatelskému účtu. Můžete jej sledovat přímo na webu Videolektora nebo si záznam stáhnout a pustit třeba na cestách nebo na chatě.

2

KROK 2

Každý videozáznam je pro vás připraven ke zhlédnutí do 5 pracovních dní od živého vysílání školení. Jakmile bude videozáznam online, upozorníme vás e-mailem. Přehled nově vydaných videozáznamů, uvidíte také po přihlášení k vašemu uživatelskému účtu.

3

KROK 3

Celý videozáznam obsahuje zpravidla víc jak 3 hodiny plné informací. Můžete si jej pustit od první do poslední minuty, ale také si jednoduše vyberete díky obsahu nebo prezentaci pod videem jen určitou část, která vás zajímá.

Videolektor nabízí

tmp -ikona

Dotazy po skončení školení

I po ukončení školení můžete pokládat dotazy a vést tak diskuse jak mezi sebou, tak s našimi specialisty a občas i přímo s lektorem. Nově vám na dotazy odpovídá také náš Honza - virtuální poradce, který poskytne odpověď na dotaz ihned.

tmp -ikona

Účast na živých vysíláních

Nadcházejících školení se můžete zúčastnit online a v průběhu můžete pokládat lektorovi živé dotazy. Stačí se na ně předem přihlásit. Po skončení budou k dispozici jak záznam, tak veškeré materiály.

tmp -ikona

Pokročilé vyhledávání

Díky pokročilému vyhledávání v zákaznické sekci můžete jednoduše nalézt informace napříč školeními a dotazy od zákazníků.

tmp -ikona

Minimálně 50 nových školení

Během 12 měsíců připravíme minimálně 50 nových školení, která se budou týkat změn v zákonech a předpisech, ale také nabídnou výklad postupů a praktické příklady."

tmp -ikona

Interaktivní testy

Pro ověření znalostí k dané problematice slouží interaktivní testy. Ihned obdržíte výsledky a můžete se v záznamu podívat na ty pasáže, ve kterých jste chybovali.

tmp -ikona

Neomezené přehrávání

Záznamy z školení spustíte v libovolném prohlížeči přímo na vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. A přehrát si je můžete kolikrát budete potřebovat.

img
play Přehrát ukázku
3 570 Kč
2 950 Kč bez DPH
Koupit školení Předplatné

Koupí školení získáte:

 • Neomezený přístup k videozáznamu
 • Prezentaci a materiály od lektora
 • Doslovný přepis záznamu školení
 • Test k ověření znalostí
 • Přístup do online poradny
Pro spuštění videozáznamu potřebujete jen internetové připojení a běžný počítač