Registr smluv

3 h 21 min.8Doslovný přepis záznamuMožnost stažení podkladů
img
play Přehrát ukázku
Zákon o registru smluv od roku 2016 zavedl povinnost vkládat určité smlouvy do speciálního seznamu. Bez tohoto vložení nelze ze smlouvy začít plnit, respektive se smlouva může stát neplatnou. Ačkoliv se povinnost zveřejnit smlouvu primárně týká primárně státních institucí (nakládání s veřejnými prostředky), dopadá také na běžné podnikatele. Kdokoliv uzavírá smlouvu se státem, respektive o takové smlouvě např. účtuje, se vystavuje riziku, že jeho smlouva bude muset být zveřejněna. Školení představí základní pravidla při vkládání smlouvy do registru, posouzení, zda smlouva podléhá zveřejnění a následky nesprávného vložení.

Témata

 • zákon o registru smluv, jeho smysl a účel
 • kdo musí smlouvy do registru vkládat
 • pravidla zveřejnění
 • výjimky ze zveřejnění (zejm. hodnota smlouvy pod 50 000 Kč)
 • kontrola zveřejnění smlouvy ze strany účetních
 • následky vadně uveřejněné smlouvy
 • praktické příklady a ukázky

Pro koho je školení určeno

Školení je zaměřeno na praxi účetních či daňových poradců, ale také kohokoliv, kdo si potřebuje upevnit vědomosti o pravidlech účinnosti a platnosti smlouvy ve vazbě na registr smluv.

Související události

Ing. Mgr. Tereza Krupová, Ph.D.

Mgr. Ing. Tereza Krupová, Ph.D. je absolventka Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Působí jako lektorka seminářů s právní tematikou se zaměřením na neprávnickou veřejnost. Od roku 2011 vyučuje předmět Humanitní studia na Gymnáziu Jana Keplera v Praze. Od roku 2014 působí na Ministerstvu spravedlnosti, v současnosti jako vedoucí Oddělení metodiky a kontroly střetu zájmů.

Všechna školení lektora (2)

Co říkají naši zákazníci

CESORG spol. s.r.o.
Ing. Alois Tuháček
Věrný předplatitel od roku 2014
Jednatel firmy CESORG spol. s.r.o.

"Jsem spokojen s úrovní a tématy seminářů. Totéž říkají kolegyně. Děkuji za vaší práci. Díky Videolektoru se nám daří zvyšovat kvalitu naší práce. V roce 2018 jsme stali nejlepší účetní firmou."

Bc. Elena Vontorková
Bc. Elena Vontorková
Věrná předplatitelka od roku 2013
Majitelka účetní firmy Pamdata

„Předplatné pro mne znamená záruku profesionálního výkladu, na který se mohu spolehnout, obrovskou úsporu času, souběžný výkon rutinní práce při poslechu a kvalitní informace pro mou práci."

Ludmila Štefechová
Ludmila Štefechová
Věrná předplatitelka od roku 2013
Účetní poradce na volné noze

„Předplatné pro mne znamená být informovaná v daleko širší oblasti za podstatně nižší finanční náklady a hlavně s časovou úsporou, protože některé oblasti nevyužívám ve své práci tak často, ale přesto je občas musím řešit. Na samostatné školení se mi na toto téma nevyplatí jet a takto si můžu daný problém vyhledat přímo v záznamu.“

Jak pracovat s videozáznamem

1

KROK 1

Videozáznam můžete sledovat kdekoliv, kde máte přístup k internetu. Stačí se jen přihlásit k vašemu uživatelskému účtu. Můžete jej sledovat přímo na webu Videolektora nebo si záznam stáhnout a pustit třeba na cestách nebo na chatě.

2

KROK 2

Každý videozáznam je pro vás připraven ke zhlédnutí do 5 pracovních dní od živého vysílání školení. Jakmile bude videozáznam online, upozorníme vás e-mailem. Přehled nově vydaných videozáznamů, uvidíte také po přihlášení k vašemu uživatelskému účtu.

3

KROK 3

Celý videozáznam obsahuje zpravidla víc jak 3 hodiny plné informací. Můžete si jej pustit od první do poslední minuty, ale také si jednoduše vyberete díky obsahu nebo prezentaci pod videem jen určitou část, která vás zajímá.

Videolektor nabízí

tmp -ikona

Online poradna

Po skončení školení se otevírá online poradna, kde můžete diskutovat jak mezi sebou, tak s našimi specialisty a někdy i přímo s lektorem.

tmp -ikona

Účast na živých vysíláních

Nadcházejících školení se můžete zúčastnit online a v průběhu můžete pokládat lektorovi živé dotazy. Stačí se na ně předem přihlásit. Po skončení budou k dispozici jak záznam, tak veškeré materiály.

tmp -ikona

Pokročilé vyhledávání

Díky pokročilému vyhledávání v zákaznické sekci můžete jednoduše nalézt informace napříč školeními a dotazy od zákazníků.

tmp -ikona

Minimálně 50 nových školení

Během 12 měsíců připravíme minimálně 50 nových školení, která se budou týkat změn v zákonech a předpisech, ale také nabídnou výklad postupů a praktické příklady."

tmp -ikona

Interaktivní testy

Pro ověření znalostí k dané problematice slouží interaktivní testy. Ihned obdržíte výsledky a můžete se v záznamu podívat na ty pasáže, ve kterých jste chybovali.

tmp -ikona

Neomezené přehrávání

Záznamy z školení spustíte v libovolném prohlížeči přímo na vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. A přehrát si je můžete kolikrát budete potřebovat.

img
play Přehrát ukázku
3 570 Kč
2 950 Kč bez DPH
Koupit školení Předplatné

Koupí školení získáte:

 • Neomezený přístup k videozáznamu
 • Prezentaci a materiály od lektora
 • Doslovný přepis záznamu školení
 • Test k ověření znalostí
 • Přístup do online poradny
Pro spuštění videozáznamu potřebujete jen internetové připojení a běžný počítač