Sestavování vnitřních firemních předpisů 2022

Prostor pro dotazyPrezentace ke staženíDoslovný přepis záznamuZáznam do 5 dnů od vysílání
Školení má za cíl objasnit posluchačům význam a smysl vnitropodnikových předpisů, směrnic, nebo pracovního řádu. Druhá část výkladu bude zaměřena na problematiku agenturního zaměstnávání se zaměřením na aktuální problémy – agenturní zaměstnanec cizinec a jeho pronájem k uživatelům, a to nejen prostřednictvím výkladu, ale i názorných doporučených postupů a vzorů.

Komu je seminář určen: Výklad je určen pro personalisty, vedoucí zaměstnavatele, ale i pro mzdové účetní, kteří se zabývají touto problematikou. Lektor: Zdeněk Křížek – zkušený lektor v oblasti personalistiky a mzdového účetnictví.

Obsah školení

 • Význam vnitřních firemních předpisů a jejich sestavování - § 305 Zákoníku práce.
 • Smysl a důležitost mít Pracovní řád a jeho možný obsah - § 306 Zákoníku práce.
 • Závaznost vnitřních předpisů, směrnic a pracovního řádu. Účinnost a platnost od – do. Aktualizace vnitropodnikových předpisů. Pohled Inspektorátu práce na vnitřní předpisy.
 • Povinnost zaměstnavatelů seznámit své zaměstnance s těmito předpisy.
 • Celá řada názorných ukázek a doporučených vzorů – organizační řád, směrnice o postupech při provádění pracovně lékařských prohlídek, mzdový řád, prémiový řád, směrnice o postupech při čerpání dovolené, směrnice o určení pracovní doby, atd.
 • Agenturní zaměstnávání – vymezení právních předpisů ve vazbě na tuto problematiku, Zákoník práce a jeho paragrafy 307a) – 309a) Zákoníku práce. . Agenturní zaměstnanci – cizinci, uprchlíci – občané Ukrajiny a občané EU. Legálnost zaměstnávání těchto osob.
 • Výběr správné agentury práce a kritéria, která musí agentura práce splnit.
 • Práva uživatele agenturních zaměstnanců vůči agentuře práce. Na co se musí uživatel zaměřit, co může od agentury požadovat. Předávání podkladů agentura práce – uživatel, uživatel – agentura práce. Uzavření dohody mezi agenturou práce a uživatelem podle Zákoníku práce. Komunikace mezi agenturou práce a uživatelem.
 • Princip dodržení srovnatelných podmínek při zařazování agenturních zaměstnanců uživatelem. Právo kontroly agentury práce, jak uživatel vytváří pracovní podmínky agenturním zaměstnancům.
 • Kontroly od Inspektorátu práce – na co se inspektorát zaměřuje.
 • Závěr, diskuse.
alt tmp

Zdeněk Křížek

Pan Zdeněk Křížek je absolventem obchodní akademie. Do roku 1997 pracoval ve vedoucích pozicích na České správě sociálního zabezpečení. Od roku 1998 působí jako osoba samostatně výdělečně činná a od roku 2008 statutární zástupce společnosti DAKREZ s.r.o.. V této společnosti se zabývá zpracováním mzdového účetnictví, personalistikou a pracovněprávním poradenstvím. Dále pak pořádáním certifikovaných rekvalifikačních kurzů pro začínající mzdové účetní a personalisty.

Od roku 2003 je lektorem a autorem několika odborných článků pro renomované agentury - ANAG, Wolter-Kluwer, Dashoffer, Odborconsult, Institut svazu účetních, AZ-personalistika, Accont-consult, Economicz, VOX, W-studio, AZ personalistika, Integra-centrum, AVD-Náchod, IN-akademie Pardubice, Hospodářská komora ČR. Své zkušenosti tak uplatňuje již několik let při vedení odborných seminářů a certifikovaných kurzů pro mzdové účetní, personalisty, podnikatele a zaměstnavatele.

Všechna školení lektora (26)

Co říkají naši zákazníci

CESORG spol. s.r.o.
Ing. Alois Tuháček
Věrný předplatitel od roku 2014
Jednatel firmy CESORG spol. s.r.o.

"Jsem spokojen s úrovní a tématy seminářů. Totéž říkají kolegyně. Děkuji za vaší práci. Díky Videolektoru se nám daří zvyšovat kvalitu naší práce. V roce 2018 jsme stali nejlepší účetní firmou."

Bc. Elena Vontorková
Bc. Elena Vontorková
Věrná předplatitelka od roku 2013
Majitelka účetní firmy Pamdata

„Předplatné pro mne znamená záruku profesionálního výkladu, na který se mohu spolehnout, obrovskou úsporu času, souběžný výkon rutinní práce při poslechu a kvalitní informace pro mou práci."

Ludmila Štefechová
Ludmila Štefechová
Věrná předplatitelka od roku 2013
Účetní poradce na volné noze

„Předplatné pro mne znamená být informovaná v daleko širší oblasti za podstatně nižší finanční náklady a hlavně s časovou úsporou, protože některé oblasti nevyužívám ve své práci tak často, ale přesto je občas musím řešit. Na samostatné školení se mi na toto téma nevyplatí jet a takto si můžu daný problém vyhledat přímo v záznamu.“

Jak probíhá online školení

1

KROK 1

Díky online školení se můžete jednoduše vzdělávat z domu nebo své kanceláře. Stačí vám dobré připojení na internet a zapnutý počítač, notebook nebo tablet či chytrý telefon.

2

KROK 2

Samotný přenos živého vysílání probíhá přes webovou aplikaci, která umožňuje promítat prezentaci a přenášet hlas i video přednášejícího lektora. Budete se cítit jako na klasickém prezenčním školení.

3

KROK 3

Během online školení budete mít k dispozici také chat. Díky němu můžete klást své dotazy a komunikovat s lektorem. V průběhu vysílání lektor váš dotaz rád zodpoví.

Videolektor nabízí

tmp -ikona

Online poradna

Kdykoliv můžete položit dotaz také do online poradny, která je otevřena pro každé školení po skončení online školení.

tmp -ikona

Přístup k online školením

Po přihlášení na stránce školení můžete v určitý den a hodinu sledovat výklad lektora díky online školení živě přímo ve vašem počítači.

tmp -ikona

Vyhledávání NAPŘÍČ ŠKOLENÍMI

Díky vyhledávači najdete v zákaznické sekci jednoduše informace napříč různými školeními, dokumenty i dotazy.

tmp -ikona

Minimálně 35 nových školení

Během 12 měsíců připraví Videolektor minimálně 35 nových školení ke změnám v zákonech, předpisech, ale také s výkladem postupů a praktickými příklady.

tmp -ikona

Interaktivní testy

Pro ověření znalostí k dané problematice slouží interaktivní testy. Ihned obdržíte výsledky a můžete se v záznamu podívat na ty pasáže, ve kterých jste chybovali.

tmp -ikona

NEOMEZENÉ PŘEHRÁVÁNÍ

Záznamy z školení spustíte v libovolném prohlížeči přímo na vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. A přehrát si je můžete kolikrát budete potřebovat.

img
2 965 Kč
2 450 Kč bez DPH
Koupit školení Předplatné

Koupí školení získáte:

 • Možnost se účastnit živého vysílání
 • Neomezený přístup k videozáznamu
 • Prezentaci a materiály od lektora
 • Doslovný přepis záznamu školení
 • Přístup do online poradny
Pro účast na živém vysílání potřebujete jen internetové připojení a běžný počítač