Novinky v účetnictví a daních 2024 - konsolidační balíček

Prostor pro dotazyMožnost stažení podkladůDoslovný přepis záznamuZáznam do týdne od vysílání
Školení se zaměřuje na změny v daňové a účetní oblasti od roku 2024, a to v souvislosti s již schválenými nebo očekávanými novelami zákona o daních z příjmů, zákona o DPH, daňového řádu a dalších, a se změnami v účetní legislativě. Obsah školení bude přizpůsoben aktuálnímu vývoji legislativy v době jeho konání. Cílem je seznámit účastníky s již schválenými nebo připravovanými změnami v daňové a účetní oblasti pro rok 2024. Jedná se zejména o změny přijímané v rámci tzv. konsolidačního balíčku. V rámci výkladu bude zdůrazněno, co z novinek je možné použít zpětně i pro rok 2023.

Témata

 • změny v daních z příjmů pro fyzické osoby (obecně v souvislosti se změnami průměrné, minimální mzdy nebo sazeb cestovních náhrad, dále změny v osvobozeních a zaměstnaneckých benefitech, snížení hranice pro 2. pásmo zdanění, rušení některých odčitatelných položek a slev na dani, zdanění srážkovou daní u závislé činnosti a další)
 • změny v daních z příjmů pro právnické osoby (zvýšení sazby daně)
 • změny v daních z příjmů - společné (limitace odpisů a nákladů u finančního leasingu pro osobní automobily, mimořádné odpisy pro bezemisní automobily)
 • změny v zákoně o DPH (omezení výše odpočtu DPH pro osobní automobily, změny v sazbách DPH)
 • stručně změny dalších daňových zákonů (daň z nemovitých věcí, daň silniční, spotřební daně)
 • změny v účetních předpisech (změna zákona o účetnictví mj. v souvislosti s možností vedení účetnictví v cizí měně)
 • další vybrané související změny (v pojistných odvodech u OSVČ i zaměstnanců, v oblasti dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, v cestovních náhradách)
 • aktuální výklady správce daně k novinkám v daňové oblasti (dle zveřejněných Pokynů, Sdělení a Informací GFŘ), a
 • další změny v návaznosti na legislativní proces

Pro koho je školení určeno

Pro daňové poradce, ekonomy, účetní, podnikatele a další osoby, které se ve firmách zabývají daňovou a účetní problematikou, a neposlední řadě i pro ty, kteří potřebují být informováni o novinkách v daňové a účetní oblasti, aby si mohli v předstihu optimalizovat své daňové povinnosti.

Související události

Ivan Brychta

RNDr. Ivan Brychta

Daňový poradce od roku 1995, má více jak dvacetiletou praxi v daňovém, účetním a ekonomickém poradenství, včetně spolupráce na auditech společností. Kromě daňového poradenství se věnuje rozsáhlé přednáškové činnosti z oblasti daní a účetnictví, je autorem či spoluautorem řady odborných daňových publikací a svými články z daňového práva a účetnictví přispívá do různých odborných periodik.

Všechna školení lektora (46)

Co říkají naši zákazníci

CESORG spol. s.r.o.
Ing. Alois Tuháček
Věrný předplatitel od roku 2014
Jednatel firmy CESORG spol. s.r.o.

"Jsem spokojen s úrovní a tématy seminářů. Totéž říkají kolegyně. Děkuji za vaší práci. Díky Videolektoru se nám daří zvyšovat kvalitu naší práce. V roce 2018 jsme stali nejlepší účetní firmou."

Bc. Elena Vontorková
Bc. Elena Vontorková
Věrná předplatitelka od roku 2013
Majitelka účetní firmy Pamdata

„Předplatné pro mne znamená záruku profesionálního výkladu, na který se mohu spolehnout, obrovskou úsporu času, souběžný výkon rutinní práce při poslechu a kvalitní informace pro mou práci."

Ludmila Štefechová
Ludmila Štefechová
Věrná předplatitelka od roku 2013
Účetní poradce na volné noze

„Předplatné pro mne znamená být informovaná v daleko širší oblasti za podstatně nižší finanční náklady a hlavně s časovou úsporou, protože některé oblasti nevyužívám ve své práci tak často, ale přesto je občas musím řešit. Na samostatné školení se mi na toto téma nevyplatí jet a takto si můžu daný problém vyhledat přímo v záznamu.“

Jak probíhá online školení

1

KROK 1

Díky online školení se můžete jednoduše vzdělávat z domu nebo své kanceláře. Stačí vám dobré připojení na internet a zapnutý počítač, notebook nebo tablet či chytrý telefon.

2

KROK 2

Samotný přenos živého vysílání probíhá přes webovou aplikaci, která umožňuje promítat prezentaci a přenášet hlas i video přednášejícího lektora. Budete se cítit jako na klasickém prezenčním školení.

3

KROK 3

Během online školení budete mít k dispozici také chat. Díky němu můžete klást své dotazy a komunikovat s lektorem. V průběhu vysílání lektor váš dotaz rád zodpoví.

Videolektor nabízí

tmp -ikona

Online poradna

Kdykoliv můžete položit dotaz také do online poradny, která je otevřena pro každé školení po skončení online školení.

tmp -ikona

Přístup k online školením

Po přihlášení na stránce školení můžete v určitý den a hodinu sledovat výklad lektora díky online školení živě přímo ve vašem počítači.

tmp -ikona

Vyhledávání NAPŘÍČ ŠKOLENÍMI

Díky vyhledávači najdete v zákaznické sekci jednoduše informace napříč různými školeními, dokumenty i dotazy.

tmp -ikona

Minimálně 40 nových školení

Během 12 měsíců připraví Videolektor minimálně 40 nových školení ke změnám v zákonech, předpisech, ale také s výkladem postupů a praktickými příklady.

tmp -ikona

Interaktivní testy

Pro ověření znalostí k dané problematice slouží interaktivní testy. Ihned obdržíte výsledky a můžete se v záznamu podívat na ty pasáže, ve kterých jste chybovali.

tmp -ikona

NEOMEZENÉ PŘEHRÁVÁNÍ

Záznamy z školení spustíte v libovolném prohlížeči přímo na vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. A přehrát si je můžete kolikrát budete potřebovat.

img
2 965 Kč
2 450 Kč bez DPH
Koupit školení Předplatné

Koupí školení získáte:

 • Možnost se účastnit živého vysílání
 • Neomezený přístup k videozáznamu
 • Prezentaci a materiály od lektora
 • Doslovný přepis záznamu školení
 • Přístup do online poradny
Pro účast na živém vysílání potřebujete jen internetové připojení a běžný počítač