ESG v praxi firem 2024

3 h 20 min.0Doslovný přepis záznamuMožnost stažení podkladů
img
play Přehrát ukázku

Proč se na školení přihlásit

Udržitelnost a ESG jsou termíny, které jsou v dnešní době velmi často skloňovány. ESG přináší nový pohled a nové požadavky na řízení firem. Dobře uchopené ESG slouží jako nástroj řízení a předcházení rizik. Vrcholem pyramidy práce s ESG je nefinanční report, který se od ledna 2024 stane postupně povinnou součástí manažerských reportů řady firem se sídlem nebo aktivitami v EU. V rámci školení se dozvíte, jak se na tuto novou situaci připravit a jak potenciál ESG využít k posílení konkurenceschopnosti své firmy, stejně jako řadu postřehů z praxe firem všech velikostí.

Témata

Úvod do udržitelnosti a globální kontext, základní principy ESG a práce s nimi, strategické dokumenty a relevantní legislativa (platná i připravovaná), pojem „stakeholders“ a význam práce s nimi v rámci řízení rizik; nefinanční reporting dle nových evropských standardů – hlavní principy, obsah standardů, dvojí materialita, nástroje a řešení – příklady z praxe; riziko tzv. greenwashingu a jak mu předcházet; ESG z pohledu bank a jejich role v tzv. zelené transformaci, ESG dotazník ČBA, očekávaný vývoj – tzv. zelené účetnictví; uhlíková stopa a interpretace GHG protokolu; diskuse a dotazy

Pro koho je školení určeno

Školení je určeno pro všechny, kdo se v rámci své pracovní činnosti budou podílet na nefinančním reportingu a musejí tedy rozumět ESG souvislostem, ale i pro ty, kteří se v budoucnu chtějí specializovat na oblast ESG a udržitelnosti.

Edita Šilhánová & Marie Zemanová

Edita Šilhánová

Partnerka poradenské společnosti COM.SE Consulting, která se zaměřuje na strategické poradenství v oblasti ESG/udržitelnosti, reporting a vzdělávání v této tématice; zakládající partnerka informačního portálu www.CSRD.cz, předsedkyně představenstva Asociace udržitelného podnikání (www.asociaceup.cz ).
Původní profesí právnička, advokátka. Po praxi v advokacii strávila 16 let jako členka vedení společnosti Pivovary Staropramen, kde odpovědná za kompletní právní agendu, krizové řízení, interní a externí komunikaci a CSR a udržitelnost, a to pro ČR, Slovensko
a Maďarsko. Od roku 2020 je partnerkou společnosti
COM.SE Consulting (www.commonsense.cz ).

Marie Zemanová

Partnerka poradenské společnosti COM.SE Consulting, která se zaměřuje na strategické poradenství v oblasti ESG/udržitelnosti, reporting a vzdělávání v této tématice; zakládající partnerka informačního portálu www.CSRD.cz, místopředsedkyně představenstva Asociace udržitelného podnikání.
Ekonomka s 25 lety zkušeností v korporátním světě. Jako generální ředitelka vedla ČSOB penzijní společnost spravující aktiva klientů ve výši přesahující 50 miliard Kč.
Má dlouholeté zkušenosti v oblasti poradenství, auditu, účetnictví a výkaznictví, compliance a řízení rizik, ale i obchodu, marketingu a HR a také s řízením multikulturních
a různorodých týmů. Zkušenost má i s řízením NGO. Od roku 2020 je partnerkou společnosti COM.SE Consulting (www.commonsense.cz ).

Všechna školení lektora (1)

Co říkají naši zákazníci

CESORG spol. s.r.o.
Ing. Alois Tuháček
Věrný předplatitel od roku 2014
Jednatel firmy CESORG spol. s.r.o.

"Jsem spokojen s úrovní a tématy seminářů. Totéž říkají kolegyně. Děkuji za vaší práci. Díky Videolektoru se nám daří zvyšovat kvalitu naší práce. V roce 2018 jsme stali nejlepší účetní firmou."

Bc. Elena Vontorková
Bc. Elena Vontorková
Věrná předplatitelka od roku 2013
Majitelka účetní firmy Pamdata

„Předplatné pro mne znamená záruku profesionálního výkladu, na který se mohu spolehnout, obrovskou úsporu času, souběžný výkon rutinní práce při poslechu a kvalitní informace pro mou práci."

Ludmila Štefechová
Ludmila Štefechová
Věrná předplatitelka od roku 2013
Účetní poradce na volné noze

„Předplatné pro mne znamená být informovaná v daleko širší oblasti za podstatně nižší finanční náklady a hlavně s časovou úsporou, protože některé oblasti nevyužívám ve své práci tak často, ale přesto je občas musím řešit. Na samostatné školení se mi na toto téma nevyplatí jet a takto si můžu daný problém vyhledat přímo v záznamu.“

Jak pracovat s videozáznamem

1

KROK 1

Videozáznam můžete sledovat kdekoliv, kde máte přístup k internetu. Stačí se jen přihlásit k vašemu uživatelskému účtu. Můžete jej sledovat přímo na webu Videolektora nebo si záznam stáhnout a pustit třeba na cestách nebo na chatě.

2

KROK 2

Každý videozáznam je pro vás připraven ke zhlédnutí do 5 pracovních dní od živého vysílání školení. Jakmile bude videozáznam online, upozorníme vás e-mailem. Přehled nově vydaných videozáznamů, uvidíte také po přihlášení k vašemu uživatelskému účtu.

3

KROK 3

Celý videozáznam obsahuje zpravidla víc jak 3 hodiny plné informací. Můžete si jej pustit od první do poslední minuty, ale také si jednoduše vyberete díky obsahu nebo prezentaci pod videem jen určitou část, která vás zajímá.

Videolektor nabízí

tmp -ikona

Online poradna

Po skončení školení se otevírá online poradna, kde můžete diskutovat jak mezi sebou, tak s našimi specialisty a někdy i přímo s lektorem.

tmp -ikona

Účast na živých vysíláních

Nadcházejících školení se můžete zúčastnit online a v průběhu můžete pokládat lektorovi živé dotazy. Stačí se na ně předem přihlásit. Po skončení budou k dispozici jak záznam, tak veškeré materiály.

tmp -ikona

Pokročilé vyhledávání

Díky pokročilému vyhledávání v zákaznické sekci můžete jednoduše nalézt informace napříč školeními a dotazy od zákazníků.

tmp -ikona

Minimálně 50 nových školení

Během 12 měsíců připravíme minimálně 50 nových školení, která se budou týkat změn v zákonech a předpisech, ale také nabídnou výklad postupů a praktické příklady."

tmp -ikona

Interaktivní testy

Pro ověření znalostí k dané problematice slouží interaktivní testy. Ihned obdržíte výsledky a můžete se v záznamu podívat na ty pasáže, ve kterých jste chybovali.

tmp -ikona

Neomezené přehrávání

Záznamy z školení spustíte v libovolném prohlížeči přímo na vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. A přehrát si je můžete kolikrát budete potřebovat.

img
play Přehrát ukázku
3 570 Kč
2 950 Kč bez DPH
Koupit školení Předplatné

Koupí školení získáte:

  • Neomezený přístup k videozáznamu
  • Prezentaci a materiály od lektora
  • Doslovný přepis záznamu školení
  • Test k ověření znalostí
  • Přístup do online poradny
Pro spuštění videozáznamu potřebujete jen internetové připojení a běžný počítač