Systémové nároky

Pro přístup k videozáznamu nebo webináři stačí obvyklé vybavený počítač nebo notebook (případně i tablet). Pro ničím nerušenou účast na webináři by vaše zařízení mělo splňovat následující požadavky:


Webináře

Abyste se mohli zúčastnit webináře naživo, potřebujete jen základní vybavení, které většina lidí s přístupem k Internetu má k dispozici. Doporučujeme, abyste před konáním webináře zkontrolovali níže uvedený seznam požadavků.

Požadavky na webináře

  • Komplexní test připravenosti vašeho počítače pro účast na webináři naleznete zde: wiziq.com/info/technical-requirement.aspx.
  • Doporučená rychlost připojení k internetu 1 Mb/s pro stahování (download) a 0,5 Mb/s pro nahrávání (upload). Rychlost si můžete ověřit na této adrese: www.rychlost.cz
  • .

  • Webový prohlížeč v aktuální verzi podporující Adobe Flash.
  • Aktuální verze software Adobe Flash Player, která je zdarma ke stažení na adrese http://get.adobe.com/cz/flashplayer/otherversions/
  • Sluchátka nebo reproduktory

Pokud se přihlašujete z větší organizace nebo společnosti s přísnými pravidly pro správu sítě, může být přenos videa v síti zakázán a je nutné kontaktovat vaše IT oddělení. Pro základní test funkčnosti využijte následující odkaz:wiziq.com/info/technical-requirement.aspx. V případě dalších dotazů nás kontaktujte na emailu [email protected].

Videozáznamy

Pro zobrazení videozáznamu na Videolektor.cz doporučujeme minimální rozlišení obrazovky o velikosti 1024x768. K prohlédnutí budete potřebovat jeden z těchto internetových prohlížečů v poslední verzi: Internet Explorer, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Safari.

K výše zmíněným požadavkům budete potřebovat dostatečně rychlé internetové připojení. Nejlepšího výsledku dosáhnete, pokud Vaše připojení bude minimálně 1Mb/s rychlé pro stahování (v dnešní době standard). Vaši rychlost si můžete otestovat například na stránce www.rychlost.cz.