Zdravotní pojištění 2022

3 h 26 min.24 dotazůDoslovný přepis záznamuPrezentace ke stažení
img
play Přehrát ukázku
Na školení Zdravotní pojištění 2022 se zaměříme na změny ve zdravotním pojištění v průběhu roku 2021 a k 1. 1. 2022. Probereme změny v související právní úpravě s dopady do placení zdravotního pojištění zaměstnavateli, samoplátci včetně plateb pojistného státem, aktuality s ohledem na vývoj legislativy, postupy zaměstnavatele v návaznosti na přijaté změny. Poradíme Vám, na které oblasti je zapotřebí se ve zdravotním pojištění především zaměřit při odvodu pojistného a plnění dalších povinností zaměstnavatelem, aby vám nevznikl u zdravotní pojišťovny problém.

Obsah školení

 • Zaměstnání a zaměstnanec z pohledu zdravotního pojištění. Kdy osoba není ve zdravotním pojištění zaměstnancem? Kdy se nejedná ve zdravotním pojištění o zaměstnání? Osoby nepodléhající zdravotnímu pojištění. Sčítání příjmů u jednoho zaměstnavatele a u více zaměstnavatelů. Oznamování změn ve zdravotním pojištění. Ve kterých situacích se používá kód „O“? Situace řešené zaměstnavateli na přelomu let 2021/2022. Problémový zaměstnanec a pohřešovaný zaměstnanec. Přivýdělek poživatele důchodu a zdravotní pojištění. Problémové situace a jejich řešení - opožděné předložení dokladu o státní kategorii zaměstnancem – úřední záznam, zaměstnanec prohlašoval, že je OSVČ a platí si minimální zálohy, že dodá (a nedodal) čestné prohlášení, více než 6 let odváděné pojistné nesprávné zdravotní pojišťovně, nepodání žádosti o prominutí penále.
 • Základní principy „evropského práva“ v souvislostech zdravotního pojištění. Aplikace právních přepisů jednoho státu. Rodinní příslušníci a jejich nezaopatřenost.
 • Vracení odměn členů představenstva, vyplacených neoprávněně. Nekolidující zaměstnání a státní kategorie. Zaměstnání cizince s trvalým pobytem na území České republiky. Studium a zaměstnání po část kalendářního měsíce. Zaměstnání po část kalendářního měsíce a minimum ve zdravotním pojištění. Smluvní odstupné. Neplacené volno a zákonné minimum. Výkon funkce jednatele a souběžná podnikatelská činnost. Důchod je přiznán, ale není vyplácen. Určování hlavního a vedlejšího zdroje příjmů. Zaměstnanec ve vazbě. Různé podoby péče o dítě v souvislostech zdravotního pojištění. Dohody – základní zásady s příklady. Pohledávky zdravotních pojišťoven.

Komu je školení určeno?

 • mzdoví účetní
 • personalisté
 • daňoví poradci
 • ekonomové
 • pracovníci SW firem zpracovávajících mzdy

Ing. Antonín Daněk

Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze v roce 1983. Specialista ve zdravotním pojištění získal svoje zkušenosti a znalosti dlouholetým pravidelným a intenzivním kontaktem s odbornou sférou, zejména se zaměstnavateli. Má za sebou 20 let výkonu vedoucí funkce, kontrolní činnosti u zaměstnavatelů a metodického působení ve Všeobecné zdravotní pojišťovně ČR.

V rámci České republiky provádí metodickou a poradenskou činnost v celé šíři spektra zdravotního pojištění. Přednáší problematiku zdravotního pojištění od roku 1995 především pro mzdové účetní a další specialisty v oblasti zpracování mezd, ale také i pro pracovníky softwarových firem a pro pracovníky zdravotních pojišťoven. Rozsáhlá je jeho publikační činnost. Kromě jiného je autorem oblasti zdravotního pojištění v publikaci Abeceda mzdové účetní, každoročně vydávané nakladatelstvím ANAG Olomouc.

Všechna školení lektora (8)

Co říkají naši zákazníci

CESORG spol. s.r.o.
Ing. Alois Tuháček
Věrný předplatitel od roku 2014
Jednatel firmy CESORG spol. s.r.o.

"Jsem spokojen s úrovní a tématy seminářů. Totéž říkají kolegyně. Děkuji za vaší práci. Díky Videolektoru se nám daří zvyšovat kvalitu naší práce. V roce 2018 jsme stali nejlepší účetní firmou."

Bc. Elena Vontorková
Bc. Elena Vontorková
Věrná předplatitelka od roku 2013
Majitelka účetní firmy Pamdata

„Předplatné pro mne znamená záruku profesionálního výkladu, na který se mohu spolehnout, obrovskou úsporu času, souběžný výkon rutinní práce při poslechu a kvalitní informace pro mou práci."

Ludmila Štefechová
Ludmila Štefechová
Věrná předplatitelka od roku 2013
Účetní poradce na volné noze

„Předplatné pro mne znamená být informovaná v daleko širší oblasti za podstatně nižší finanční náklady a hlavně s časovou úsporou, protože některé oblasti nevyužívám ve své práci tak často, ale přesto je občas musím řešit. Na samostatné školení se mi na toto téma nevyplatí jet a takto si můžu daný problém vyhledat přímo v záznamu.“

Jak pracovat s videozáznamem

1

KROK 1

Videozáznam můžete sledovat kdekoliv, kde máte přístup k internetu. Stačí se jen přihlásit k vašemu uživatelskému účtu. Můžete jej sledovat přímo na webu Videolektora nebo si záznam stáhnout a pustit třeba na cestách nebo na chatě.

2

KROK 2

Každý videozáznam je pro vás připraven ke zhlédnutí do 5 pracovních dní od živého vysílání kurzu. Jakmile bude videozáznam online, upozorníme vás e-mailem. Přehled nově vydaných videozáznamů, uvidíte také po přihlášení k vašemu uživatelskému účtu.

3

KROK 3

Celý videozáznam obsahuje zpravidla víc jak 3 hodiny plné informací. Můžete si jej pustit od první do poslední minuty, ale také si jednoduše vyberete díky obsahu nebo prezentaci pod videem jen určitou část, která vás zajímá.

Videolektor nabízí

tmp -ikona

Online poradna

Kdykoliv můžete položit dotaz také do online poradny, která je otevřena pro každé školení po skončení online školení.

tmp -ikona

Přístup k online školením

Po přihlášení na stránce školení můžete v určitý den a hodinu sledovat výklad lektora díky online školení živě přímo ve vašem počítači.

tmp -ikona

Vyhledávání NAPŘÍČ ŠKOLENÍMI

Díky vyhledávači najdete v zákaznické sekci jednoduše informace napříč různými školeními, dokumenty i dotazy.

tmp -ikona

Minimálně 30 nových školení

Během 12 měsíců připraví Videolektor minimálně 30 nových školení ke změnám v zákonech, předpisech, ale také s výkladem postupů a praktickými příklady.

tmp -ikona

Interaktivní testy

Pro ověření znalostí k dané problematice slouží interaktivní testy. Ihned obdržíte výsledky a můžete se v záznamu podívat na ty pasáže, ve kterých jste chybovali.

tmp -ikona

NEOMEZENÉ PŘEHRÁVÁNÍ

Záznamy z školení spustíte v libovolném prohlížeči přímo na vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. A přehrát si je můžete kolikrát budete potřebovat.

img
play Přehrát ukázku
2 360 Kč
1 950 Kč bez DPH
Koupit školení Předplatné

Koupí školení získáte:

 • Neomezený přístup k videozáznamu
 • Prezentaci a materiály od lektora
 • Doslovný přepis záznamu školení
 • Test k ověření znalostí
 • Přístup do online poradny
Pro spuštění videozáznamu potřebujete jen internetové připojení a běžný počítač