Novinky v daních a účetnictví 2022

4 h 3 min.31Doslovný přepis záznamuMožnost stažení podkladů
img
play Přehrát ukázku
Školení se zaměřuje na změny v daňové a účetní oblasti od roku 2022, a to v souvislosti s již schválenými nebo očekávanými novelami zákona o daních z příjmů, zákona o DPH, daňového řádu a dalších, a se změnami v účetní legislativě. Obsah webináře bude přizpůsoben aktuálnímu vývoji legislativy v době jeho konání.

Obsah školení

 • schválené a očekávané změny v daních z příjmů (změny odčitatelných položek, slev na dani a daňového zvýhodnění na děti u fyzických osob, daňový režim odškodnění neoprávněně sterilizovaných osob, změny u právnických osob v souvislosti s úpravou omezení uznatelnosti nadměrných výdajů u v.o.s. a k.s., zrušením regionálních rad regionů soudržnosti, rušení některých kovidových výjimek /mimořádné odpisy, zvýšený limit darů apod./, upravené formuláře daně daňových přiznání, zejména u fyzických osob, a další)
 • schválené a očekávané změny v zákoně o DPH (změny v návaznosti na legislativu EU vč. opožděné novely např. pro prodej zboží na dálku, obchodování se zbožím za použití elektronického rozhraní, inovovaný zvláštní režim jednoho správního místa nebo pro dovoz zboží nízké hodnoty, změny pro zvláštní režim pro cestovní službu a další)
 • schválené a očekávané změny dalších daňových zákonů (změny v případě přijetí digitální daně, novinky v daňovém řádu, projekt moje-daně a aktuální možnosti, sazby cestovních náhrad 2021 a další)
 • změny v účetních předpisech (v prováděcích vyhláškách a v Českých účetních standardech, budou-li v termínu webináře známy)
 • aktuální výklady správce daně k novinkám v daňové oblasti (dle zveřejněných Sdělení a Informací GFŘ, dle závěrů Koordinačního výboru)
 • a další změny v návaznosti na legislativní proces

Komu je školení určeno

 • Školení je vhodné pro daňové poradce, ekonomy, účetní, podnikatele a další osoby, které se ve firmách zabývají daňovou a účetní problematikou, zejména pak pro ty, kteří potřebují být informováni o novinkách v daňové a účetní oblasti, aby si mohli v předstihu optimalizovat své daňové povinnosti.
 • Ivan Brychta

  RNDr. Ivan Brychta

  Daňový poradce od roku 1995, má více jak dvacetiletou praxi v daňovém, účetním a ekonomickém poradenství, včetně spolupráce na auditech společností. Kromě daňového poradenství se věnuje rozsáhlé přednáškové činnosti z oblasti daní a účetnictví, je autorem či spoluautorem řady odborných daňových publikací a svými články z daňového práva a účetnictví přispívá do různých odborných periodik.

  Všechna školení lektora (39)

  Co říkají naši zákazníci

  CESORG spol. s.r.o.
  Ing. Alois Tuháček
  Věrný předplatitel od roku 2014
  Jednatel firmy CESORG spol. s.r.o.

  "Jsem spokojen s úrovní a tématy seminářů. Totéž říkají kolegyně. Děkuji za vaší práci. Díky Videolektoru se nám daří zvyšovat kvalitu naší práce. V roce 2018 jsme stali nejlepší účetní firmou."

  Bc. Elena Vontorková
  Bc. Elena Vontorková
  Věrná předplatitelka od roku 2013
  Majitelka účetní firmy Pamdata

  „Předplatné pro mne znamená záruku profesionálního výkladu, na který se mohu spolehnout, obrovskou úsporu času, souběžný výkon rutinní práce při poslechu a kvalitní informace pro mou práci."

  Ludmila Štefechová
  Ludmila Štefechová
  Věrná předplatitelka od roku 2013
  Účetní poradce na volné noze

  „Předplatné pro mne znamená být informovaná v daleko širší oblasti za podstatně nižší finanční náklady a hlavně s časovou úsporou, protože některé oblasti nevyužívám ve své práci tak často, ale přesto je občas musím řešit. Na samostatné školení se mi na toto téma nevyplatí jet a takto si můžu daný problém vyhledat přímo v záznamu.“

  Jak pracovat s videozáznamem

  1

  KROK 1

  Videozáznam můžete sledovat kdekoliv, kde máte přístup k internetu. Stačí se jen přihlásit k vašemu uživatelskému účtu. Můžete jej sledovat přímo na webu Videolektora nebo si záznam stáhnout a pustit třeba na cestách nebo na chatě.

  2

  KROK 2

  Každý videozáznam je pro vás připraven ke zhlédnutí do 5 pracovních dní od živého vysílání kurzu. Jakmile bude videozáznam online, upozorníme vás e-mailem. Přehled nově vydaných videozáznamů, uvidíte také po přihlášení k vašemu uživatelskému účtu.

  3

  KROK 3

  Celý videozáznam obsahuje zpravidla víc jak 3 hodiny plné informací. Můžete si jej pustit od první do poslední minuty, ale také si jednoduše vyberete díky obsahu nebo prezentaci pod videem jen určitou část, která vás zajímá.

  Videolektor nabízí

  tmp -ikona

  Online poradna

  Kdykoliv můžete položit dotaz také do online poradny, která je otevřena pro každé školení po skončení online školení.

  tmp -ikona

  Přístup k online školením

  Po přihlášení na stránce školení můžete v určitý den a hodinu sledovat výklad lektora díky online školení živě přímo ve vašem počítači.

  tmp -ikona

  Vyhledávání NAPŘÍČ ŠKOLENÍMI

  Díky vyhledávači najdete v zákaznické sekci jednoduše informace napříč různými školeními, dokumenty i dotazy.

  tmp -ikona

  Minimálně 35 nových školení

  Během 12 měsíců připraví Videolektor minimálně 35 nových školení ke změnám v zákonech, předpisech, ale také s výkladem postupů a praktickými příklady.

  tmp -ikona

  Interaktivní testy

  Pro ověření znalostí k dané problematice slouží interaktivní testy. Ihned obdržíte výsledky a můžete se v záznamu podívat na ty pasáže, ve kterých jste chybovali.

  tmp -ikona

  NEOMEZENÉ PŘEHRÁVÁNÍ

  Záznamy z školení spustíte v libovolném prohlížeči přímo na vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. A přehrát si je můžete kolikrát budete potřebovat.

  img
  play Přehrát ukázku
  2 965 Kč
  2 450 Kč bez DPH
  Koupit školení Předplatné

  Koupí školení získáte:

  • Neomezený přístup k videozáznamu
  • Prezentaci a materiály od lektora
  • Doslovný přepis záznamu školení
  • Test k ověření znalostí
  • Přístup do online poradny
  Pro spuštění videozáznamu potřebujete jen internetové připojení a běžný počítač