Nemocenské pojištění a pojistné na sociální zabezpečení v roce 2023

Prostor pro dotazyMožnost stažení podkladůDoslovný přepis záznamuZáznam do 5 dnů od vysílání
Možnost získat podrobný výklad o změnách v systémech nemocenského pojištění a pojistného na sociální zabezpečení, které nabývají účinnosti v roce 2022 nebo nastanou v roce 2023. Některé tyto změny jsou již schváleny a řada dalších se v současné době připravuje. Účelem webináře je vysvětlit již schválené změny s upozorněním na jejich problematická místa a na již přijaté výklady a podat informace o těch připravovaných či navrhovaných změnách právní úpravy, které budou již v pokročilé fázi legislativního procesu.

Obsah školení

 • Nemocenské pojištění od 1. 1. 2022 – změny v otcovské, v ošetřovném a v dlouhodobém ošetřovném Změna výše penále pojistného na sociální zabezpečení od 1. 1. 2022
 • Povinnost zaměstnavatele hlásit údaje pro úřad práce
 • Změny v nemocenském pojištění a v pojistném na sociální zabezpečení od 1. 1. 2023
 • Slevy pojistného placeného zaměstnavatelem u zkrácených pracovních úvazků
 • Volby 2022 – nemocenské pojištění členů volebních komisí
 • Dopady "Milostivého léta 2" v nemocenském pojištění a v pojistném na sociální zabezpečení
 • Zvýšení pojistného u pracovníků náročných profesí
 • Elektronizace karantény
 • Další navrhované změny v oblasti nemocenského pojištění a pojistného na sociální zabezpečení
 • Výklad dalších aktuálních otázek v nemocenském pojištění a v pojistném na sociální zabezpečení
 • Diskuse, různé
 • Upozornění: Vzhledem k rychlosti probíhajících změn může být obsah semináře pozměněn podle aktuálního vývoje právní úpravy.

Pro koho je školení určeno

Školení je určeno pro mzdové účetní bez ohledu na délku jejich praxe, pro pracovníky personálních úseků, pro vedoucí pracovníky a pro všechny ostatní zájemce o otázky nemocenského pojištění a pojistného na sociální zabezpečení.

JUDr. František Vlasák

Zkušený odborník s dlouholetou praxí. Specialista na problematiku nemocenského pojištění zaměstnanců a pojistného na sociální zabezpečení. V minulosti se podílel na tvorbě řady právních předpisů z této oblasti (např. nového zákona o nemocenském pojištění), je autorem a spoluautorem několika odborných publikací o této problematice. Zároveň působí jako odborný garant v oblasti „Nemocenské pojištění“ a „Pojištění na sociální zabezpečení“ pro Asociaci občanských poraden. Je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy. V oblasti nemocenského pojištění působí již od roku 1978 a má tak nepřeberné množství zkušeností. Pro komerční sféru přednáší od roku 1990.

Všechna školení lektora (8)

Co říkají naši zákazníci

CESORG spol. s.r.o.
Ing. Alois Tuháček
Věrný předplatitel od roku 2014
Jednatel firmy CESORG spol. s.r.o.

"Jsem spokojen s úrovní a tématy seminářů. Totéž říkají kolegyně. Děkuji za vaší práci. Díky Videolektoru se nám daří zvyšovat kvalitu naší práce. V roce 2018 jsme stali nejlepší účetní firmou."

Bc. Elena Vontorková
Bc. Elena Vontorková
Věrná předplatitelka od roku 2013
Majitelka účetní firmy Pamdata

„Předplatné pro mne znamená záruku profesionálního výkladu, na který se mohu spolehnout, obrovskou úsporu času, souběžný výkon rutinní práce při poslechu a kvalitní informace pro mou práci."

Ludmila Štefechová
Ludmila Štefechová
Věrná předplatitelka od roku 2013
Účetní poradce na volné noze

„Předplatné pro mne znamená být informovaná v daleko širší oblasti za podstatně nižší finanční náklady a hlavně s časovou úsporou, protože některé oblasti nevyužívám ve své práci tak často, ale přesto je občas musím řešit. Na samostatné školení se mi na toto téma nevyplatí jet a takto si můžu daný problém vyhledat přímo v záznamu.“

Jak probíhá online školení

1

KROK 1

Díky online školení se můžete jednoduše vzdělávat z domu nebo své kanceláře. Stačí vám dobré připojení na internet a zapnutý počítač, notebook nebo tablet či chytrý telefon.

2

KROK 2

Samotný přenos živého vysílání probíhá přes webovou aplikaci, která umožňuje promítat prezentaci a přenášet hlas i video přednášejícího lektora. Budete se cítit jako na klasickém prezenčním školení.

3

KROK 3

Během online školení budete mít k dispozici také chat. Díky němu můžete klást své dotazy a komunikovat s lektorem. V průběhu vysílání lektor váš dotaz rád zodpoví.

Videolektor nabízí

tmp -ikona

Online poradna

Kdykoliv můžete položit dotaz také do online poradny, která je otevřena pro každé školení po skončení online školení.

tmp -ikona

Přístup k online školením

Po přihlášení na stránce školení můžete v určitý den a hodinu sledovat výklad lektora díky online školení živě přímo ve vašem počítači.

tmp -ikona

Vyhledávání NAPŘÍČ ŠKOLENÍMI

Díky vyhledávači najdete v zákaznické sekci jednoduše informace napříč různými školeními, dokumenty i dotazy.

tmp -ikona

Minimálně 35 nových školení

Během 12 měsíců připraví Videolektor minimálně 35 nových školení ke změnám v zákonech, předpisech, ale také s výkladem postupů a praktickými příklady.

tmp -ikona

Interaktivní testy

Pro ověření znalostí k dané problematice slouží interaktivní testy. Ihned obdržíte výsledky a můžete se v záznamu podívat na ty pasáže, ve kterých jste chybovali.

tmp -ikona

NEOMEZENÉ PŘEHRÁVÁNÍ

Záznamy z školení spustíte v libovolném prohlížeči přímo na vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. A přehrát si je můžete kolikrát budete potřebovat.

img
2 965 Kč
2 450 Kč bez DPH
Koupit školení Předplatné

Koupí školení získáte:

 • Možnost se účastnit živého vysílání
 • Neomezený přístup k videozáznamu
 • Prezentaci a materiály od lektora
 • Doslovný přepis záznamu školení
 • Přístup do online poradny
Pro účast na živém vysílání potřebujete jen internetové připojení a běžný počítač