Likvidace firem z pohledu účetního 2023

Prostor pro dotazyMožnost stažení podkladůDoslovný přepis záznamuZáznam do 5 dnů od vysílání
Pokud máte v úmyslu zlikvidovat společnost, nebo pokud potřebujete informace o insolvenčním řízení, v tomto škole se dozvíte vše, co potřebujete vědět. Podrobně probereme daňové a účetní povinnosti spojené s ukončením činnosti společnosti a transakcí s nimi. Ukážeme vám, jak optimalizovat daně v souladu s daňovými podmínkami v České republice.
Školení také poskytuje cenné informace pro ty, kteří se potýkají s účetnictvím a odpisy po úmrtí fyzické osoby nebo majitele právnické osoby. Zabýváme se otázkami týkajícími se likvidace společností a odpovíme na širokou škálu daňových a účetních otázek.
Pokud řešíte daňový problém v důsledku úmrtí v rodině, tento kurz vám poskytne nezbytné znalosti a nástroje pro efektivní řešení těchto situací.
Naším cílem je poskytnout odpovědi na tyto a další podobné otázky. Školení je navrženo tak, aby poskytlo praktické příklady a zkušenosti z praxe, které pomohou účastníkům lépe pochopit a aplikovat koncepty a postupy.

Témata

 • Podstata likvidace obchodní společnosti.
 • Důvody likvidace a způsoby rozhodnutí o likvidaci společnosti, tj. rozhodnutím orgánu společnosti nebo rozhodnutím soudu.
 • Povinnosti statutárního orgánu při vstupu do likvidace.
 • Práva a povinnosti likvidátora při vstupu společnosti do likvidace.
 • Odměna likvidátora a její zdanění
 • Proces likvidace od vstupu do likvidace po ukončení likvidace návrhem na rozdělení likvidačního zůstatku (likvidace při dostatku majetku) nebo zprávou o použití zbytku majetku, který však nestačí na krytí závazků (likvidace s nedostatkem majetku).
 • Zánik společnosti výmazem z obchodního rejstříku.
 • Regulace celého procesu likvidace
 • Daňové souvislosti, tj. zejména daňová přiznání k dani z příjmů právnických osob.
 • Účetní řešení, tj. účetní závěrky při vstupu do likvidace, v průběhu likvidace a při ukončení likvidace.
 • Oceňování aktiv a závazků při likvidaci, zučtování likvidačního zůstatku
 • Zachování nebo zrušení některých položek aktiv a závazků v souvislosti se vstupem společnosti do likvidace, v průběhu likvidace a při ukončení likvidace.
 • Odpovědnost likvidátora a odpovědnost statutárního orgánu likvidované společnosti. úmrtí poplatníka v souvislosti s účetními a danovými dopady-fo a jednočlenná PO
 • Daňový řád a úmrtí poplatníka-§ 239
 • Oznámení a doložení na příslušných úřadech
 • Podání daňového přiznání
 • Postup právního nástupce (dědice), který pokračuje v podnikání
 • Postup právního nástupce (dědice) v otázkách DPH
 • Ostatní povinnosti po smrti podnikatele-ossz zp
 • Odmítnutí dědictví a ukončení činnosti poplatníka
 • Úmrtí FO v jednočlenném s.r.o.

Pro koho je školení určeno

Účetní, auditory, daňové poradce a majitele společností , kteří řeší likvidaci společností ať v souvislosti s likvidačním či insolvenčním řízením, či souvislosti s úmrtím FO či majitele PO

Související události

Ing. Lenka Kruntorádová, MBA

Auditorka, daňová poradkyně, odborná lektorka a soudní znalkyně oboru účetnictví, která má v oblasti daní a účetnictví 25 let zkušenosti. Od roku 2000 vede prezenční kurzy daní, účetnictví a mezd. Odbornému školení se věnuje více jak 12 let. Je držitelkou absolventského titulu z Vysoké školy ekonomické, kde vystudovala Fakultu informatiky a statistiky.

V roce 1996 získala Dekret auditora, následovně Osvědčení daňového poradce (1997) a poté Osvědčení znalce oboru ekonomie-odvětví účetní evidence (2001). Daněmi a účetnictvím se zabývá celou svou profesní dráhu. Pracuje jako jednatelka společnosti KLM Group SE a taktéž je členkou Komory daňových poradců a Komory auditorů. Účastníkům internetových seminářů může tedy předat jak své bohaté teoretické, tak i praktické zkušenosti.

Všechna školení lektora (30)

Co říkají naši zákazníci

CESORG spol. s.r.o.
Ing. Alois Tuháček
Věrný předplatitel od roku 2014
Jednatel firmy CESORG spol. s.r.o.

"Jsem spokojen s úrovní a tématy seminářů. Totéž říkají kolegyně. Děkuji za vaší práci. Díky Videolektoru se nám daří zvyšovat kvalitu naší práce. V roce 2018 jsme stali nejlepší účetní firmou."

Bc. Elena Vontorková
Bc. Elena Vontorková
Věrná předplatitelka od roku 2013
Majitelka účetní firmy Pamdata

„Předplatné pro mne znamená záruku profesionálního výkladu, na který se mohu spolehnout, obrovskou úsporu času, souběžný výkon rutinní práce při poslechu a kvalitní informace pro mou práci."

Ludmila Štefechová
Ludmila Štefechová
Věrná předplatitelka od roku 2013
Účetní poradce na volné noze

„Předplatné pro mne znamená být informovaná v daleko širší oblasti za podstatně nižší finanční náklady a hlavně s časovou úsporou, protože některé oblasti nevyužívám ve své práci tak často, ale přesto je občas musím řešit. Na samostatné školení se mi na toto téma nevyplatí jet a takto si můžu daný problém vyhledat přímo v záznamu.“

Jak probíhá online školení

1

KROK 1

Díky online školení se můžete jednoduše vzdělávat z domu nebo své kanceláře. Stačí vám dobré připojení na internet a zapnutý počítač, notebook nebo tablet či chytrý telefon.

2

KROK 2

Samotný přenos živého vysílání probíhá přes webovou aplikaci, která umožňuje promítat prezentaci a přenášet hlas i video přednášejícího lektora. Budete se cítit jako na klasickém prezenčním školení.

3

KROK 3

Během online školení budete mít k dispozici také chat. Díky němu můžete klást své dotazy a komunikovat s lektorem. V průběhu vysílání lektor váš dotaz rád zodpoví.

Videolektor nabízí

tmp -ikona

Online poradna

Kdykoliv můžete položit dotaz také do online poradny, která je otevřena pro každé školení po skončení online školení.

tmp -ikona

Přístup k online školením

Po přihlášení na stránce školení můžete v určitý den a hodinu sledovat výklad lektora díky online školení živě přímo ve vašem počítači.

tmp -ikona

Vyhledávání NAPŘÍČ ŠKOLENÍMI

Díky vyhledávači najdete v zákaznické sekci jednoduše informace napříč různými školeními, dokumenty i dotazy.

tmp -ikona

Minimálně 40 nových školení

Během 12 měsíců připraví Videolektor minimálně 40 nových školení ke změnám v zákonech, předpisech, ale také s výkladem postupů a praktickými příklady.

tmp -ikona

Interaktivní testy

Pro ověření znalostí k dané problematice slouží interaktivní testy. Ihned obdržíte výsledky a můžete se v záznamu podívat na ty pasáže, ve kterých jste chybovali.

tmp -ikona

NEOMEZENÉ PŘEHRÁVÁNÍ

Záznamy z školení spustíte v libovolném prohlížeči přímo na vašem počítači, tabletu nebo chytrém telefonu. A přehrát si je můžete kolikrát budete potřebovat.

img
2 965 Kč
2 450 Kč bez DPH
Koupit školení Předplatné

Koupí školení získáte:

 • Možnost se účastnit živého vysílání
 • Neomezený přístup k videozáznamu
 • Prezentaci a materiály od lektora
 • Doslovný přepis záznamu školení
 • Přístup do online poradny
Pro účast na živém vysílání potřebujete jen internetové připojení a běžný počítač