Podpora

1. Začínáme s předplatným

Jak se přihlásit do svého účtu? Kde si mohu změnit heslo? Kde najdu své kurzy? ...přečíst článek

2. Účast na webináři

Jak se přihlásím na webinář? Kde zjistím, zda jsem přihlášen a na jaké kurzy? Co mám dělat, když mi nevyhovuje termín? ...přečíst článek

3. Dotazy před webinářem

Jakým způsobem, a kdy mohu využít dotazy před webinářem? Co znamenají dotazy po webináři? Kde najdu přehlede dotazů a odpovědí? ...přečíst článek

4. Přehrání videozáznamů

Kde najdu své videozáznamy? Jakým způsobem je mohu přehrát? Jak nejlépe vyhledávat ve videu? ...přečíst článek

5. Stažení videozáznamu

Co mám dělat, když se chci podívat na video bez připojení k internetu? Co potřebuji ke stažení videa? Kde naleznu soubory k videu? ...přečíst článek

6. Končící předplatné

Jak poznám, že se blíží konec předplatného? Jak to je s kurzy po konci předplatného? Jakým způsobem mohu předplatné prodloužit? ...přečíst článek
Pokud jste nenašli odpověď na Vaši otázku, neváhejte nás prosím kontaktovat jednou z možnosti níže.

Kontaktujte nás

Zákaznická linka: +420 228 884 500
každý všední den od 9 do 17 hodin

E-mail: info@videolektor.cz
Kontaktní formulář
 

Často kladené otázky (FAQ)

 

Začínáme

Jak se přihlásím do zákaznické sekce?

Odkaz pro přihlášení najdete v horní části stránek. Klikněte na Přihlásit se, přihlášení provedete zadáním Vašeho emailu, hesla a stisknutím šedého tlačítka „Přihlásit se“ pod formulářem.

Kde najdu heslo do zákaznické sekce?

Přihlašovací údaje, tedy uživatelské jméno a heslo do zákaznické sekce Vám bylo odesláno společně s potvrzením objednávky. Případně mohly být údaje zaslány v registračním emailu, pokud jste registraci na stránky Videolektor.cz provedli ještě před objednáním.

Jak mohu obnovit ztracené heslo?

Obnovení hesla je jednoduché. V horní části stránky stiskněte Přihlásit se a dále pak na červený odkaz Obnovit pod přihlašovacím formulářem. Budete přesměrování na novou stránku, kde pro obnovení hesla zadejte Váš email a opište ověřovací kód. Na zadaný email bude obratem zaslán odkaz pro obnovu hesla s dalšími pokyny.

Kde mohu provést změnu mého hesla?

Po přihlášení do zákaznické sekce klikněte v horní části stránek na Můj profil a dále pak Změna hesla. Na stránce zadejte Vaše nové heslo, opište je ještě jednou pro potvrzení a v dolní části stránky stiskněte „Uložit“. Heslo doporučujeme změnit zejména poté, co Vám bylo při registraci přiděleno prvotní automatické heslo.

Kde najdu zákaznický profil

Veškeré informace, které se Vás, jako zákazníka týkají, naleznete v sekci Můj profil, kterou naleznete v horní části stránek.

Kde si zobrazím kurzy, ke kterým mám přístup?

Vaše kurzy můžete zobrazit až po přihlášení do zákaznické sekce. V horní části stránek klikněte na Moje kurzy. Otevře se Vám seznam všech kurzů, ke kterým máte přístup. Jednotlivé kurzy otevřete kliknutím na jejich název. Webinář poznáte podle modrého data konání, videozáznam podle zeleného popisku k dispozici.

Předplatné

Kde najdu profil předplatitele?

Zákaznický profil, kde naleznete všechny potřebné informace, zobrazíte stisknutím tlačítka Můj profil v horní části stránek. Ve Vašem profilu naleznete např. informace týkající se platnosti předplatného, seznam přihlášených webinářů, položené dotazy, informace o slevě za doporučení nebo také kontaktní formulář pro jakékoli změny či připomínky.

Od kdy a na jak dlouho platí mé předplatné?

Standardně předplatné platí od data zaplacení na 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců (výjimku mohou tvořit různé slevové akce, kdy doba předplatného může být delší). Například, pokud zaplatíte 15. 1., předplatné platí do 14. 1. následujícího roku.

Jak zjistím, dokdy mám platné předplatné?

Dokdy je Vaše předplatné platné zjistíte na záložce Můj profil, kde si můžete zkontrolovat platnost předplatného. Naleznete zde také datum Vašeho posledního přihlášení.

Jak postupovat při prodloužení předplatného?

Před koncem předplatného Vás budeme v dostatečném předstihu kontaktovat s nabídkou prodloužení předplatného. Předplatné prodlužujeme pouze na základě Vaší nové objednávky, nikoliv automaticky. Máte tedy možnost si znovu rozmyslet, zda je pro Vás předplatné výhodné, aniž byste byli vázaní termínem automatického prodloužení.

Budu mít přístup ke kurzům po vypršení předplatného?

Přístup ke kurzům máte pouze v době platnosti předplatného, po skončení platnosti je přístup ke kurzům systémem odebrán. Pokud si přejete kurzy pro vlastní potřebu archivovat, doporučujeme si je stáhnout na Váš počítač.

Mohu získat slevu na předplatné, jako jednotlivec?

Kromě nepravidelných slevových akcí, můžete slevu na předplatné získat, jako odměnu za doporučení. Pokud si váš kolega či známý objedná předplatné na základě Vašeho doporučení, získáte 3 měsíce předplatného zdarma. Podrobnější informace, jak postupovat naleznete v sekci Můj profil v záložce Doporučte nás.

Lze získat množstevní slevu na předplatné pro více účastníků z jedné organizace?

Pro větší počet účastníků z jedné organizace jsme připravili speciální řešení, a to jak pro firmy, tak pro státní správu. Cenově zvýhodněné multilicence se vyplatí již od dvou uživatelů z jedné organizace.

Kde naleznu kurzy, které jsou součástí předplatného?

Veškeré kurzy, které jsou součástí předplatného (ať již plánované webináře nebo již vydané videozáznamy) naleznete v sekce Moje kurzy. Webinář poznáte podle modrého data konání, videozáznam podle zeleného popisku „K dispozici“. Jednotlivé kurzy si můžete pro lepší orientaci filtrovat podle tématu, roku vydání či lektora. Požadovaný kurz si otevřete kliknutím na jeho název.

Jak se přihlásím na živou účast na webináři?

V přehledu kurzů na stránce Moje kurzy klikněte na název kurzu, který se teprve bude konat (je označen modrým datem) - otevře se Vám stránka kurzu. V pravé části stránky klikněte na modré tlačítko „Webinář“. Ve spodní části obrazovky se Vám zobrazí šedé tlačítko „Přihlásit se na webinář“, jehož stisknutím se přihlásíte. Podrobné pokyny pro přihlášení do virtuální třídy naleznete v zaslaném emailu, či na stejné stránce po uzávěrce přihlášek. Kompletní informace k přihlašování naleznete také v tematickém blogovém příspěvku.

Kde si prohlédnu seznam přihlášených webinářů a jak se odhlásím?

Přehled webinářů, na které jste se přihlásili, naleznete v sekci „Můj profil“ na záložce Přihlášené webináře. Na tomto místě se můžete z webinářů také odhlásit stisknutím tlačítka „Odhlásit se z webináře“. Odhlásit se můžete také na stránce příslušného kurzu, v sekci „Webinář“.

Jak položit dotaz na lektora, i když se nemohu zúčastnit živého vysílání webináře?

Pro tyto případy jsme pro Vás připravili službu pokládání dotazů předem. Dotaz položíte jednoduše, prostřednictvím formuláře na stránce kurzu. Do formuláře budete přesměrováni stisknutím tlačítka „Dotaz“ v pravé části obrazovky. Svůj dotaz můžete posléze upravovat, mazat či prohlížet v sekci Můj profil. Veškeré podrobnosti ke kladení dotazů nejen před webinářem, ale i v jeho průběhu naleznete v tematickém blogovém příspěvku.

Jak zanechat hodnocení ke kurzu?

V přehledu kurzů na stránce Moje kurzy klikněte na název kurzu, který již proběhl (je označený zeleným textem „k dispozici“), otevře se Vám stránka kurzu. Na záložkách kurzu stiskněte na záložku „Hodnocení.“ Otevře se Vám formulář pro Vaše hodnocení kurzu. Vyplňte jej a stiskněte tlačítko „Odeslat“. Jsme Vám vděčni za každou zpětnou vazbu, která nám pomáhá neustále vylepšovat službu předplatného.

Webináře

Co je to webinář?

Webinář je školení, které se koná přes internet. Stejně jako u prezenčních školení má webinář omezený počet účastníků a je veden lektorem. V průběhu webináře můžete komunikovat jak s lektorem, tak i s dalšími účastníky prostřednictvím chatu, takže zůstává zachována interaktivita.

Proč zrovna webináře?

Webináře mají tu nespornou výhodu a to sice, že účast na webináři nevyžaduje zdlouhavé dojíždění a lze se jich účastnit odkudkoli, kde je připojení k internetu. Lze je sledovat nejen na PC ale i na mobilních zařízeních prostřednictvím jednoduchých aplikací. Webináře jsou efektivním způsobem, jak ušetřit čas a přitom obdržet stejnou nebo lepší kvalitu a přidanou hodnotu jako u prezenčních školení.

Jak probíhá webinář?

Účast na webináři je realizována přes internetový prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera nebo Internet Explorer) v takzvané virtuální třídě. Lektor je snímán kamerou, každý účastník jej tak vidí na svém PC, notebooku nebo mobilním zařízení. Ve virtuální třídě je též k dispozici tabule, kde účastníci vidí připravenou prezentaci, plochu počítače lektora nebo jiné dokumenty nebo videa. Výklad webináře může být průběžně doplněn o interaktivní aktivity, jako jsou ankety a cvičení. V průběhu webináře je samozřejmě i prostor pro dotazy prostřednictvím textového chatu.

Jaké jsou technické požadavky na webináře?

Technické požadavky pro přístup k webináři budete zřejmě splňovat už jen proto, že jste na této stránce. Pokud to shrneme, potřebujete přístup k internetu, internetový prohlížeč, sluchátka nebo reproduktory. Zvláště pokud se webináře účastníte poprvé je ale vhodné otestovat připravenost Vaše zařízení pro připojení k webináři. Jak otestovat Váš PC zjistíte na stránce systémové nároky.

Dnes je termín webináře, jak se na něj přihlásím?

Den před konáním webináře, nebo dříve, obdrží každý registrovaný účastník webináře podrobný návod, jak se přihlásit na webinář. Návod je velmi jednoduchý a obsahuje též snadný postup jak otestovat, zda Váš počítač splňuje technické požadavky. Pro přihlášení na webinář je nutné se přihlásit na Videolektor.cz, mějte tedy při ruce svoje přihlašovací údaje. Pokud si nejste jisti svým heslem, můžete si jej obnovit dle pokynů v sekci Začínáme.

Co dělat v případě technických problémů při účasti na webináři

V prvé řadě nemějte obavy, u 99,9 % zájemců je připojení v pořádku. Pokud se Vám ovšem nedaří přihlásit na webinář nebo jste se již připojili, ale nevidíte prezentaci, neslyšíte zvuk apod. je první pomocí opětovné přihlášení. Ve většině problémů toto opětovné přihlášení vyřeší nastalé problémy. Pokud ne, je pro Vás připravena bezplatná technická podpora na zákaznické lince s číslem +420 212 241 725. V případě, že by došlo k výpadku na naší straně, budete o tom informováni v chatu ve webinářovém okně pracovníkem technické podpory. Vzhledem k existenci záložního připojení k internetu nebude výpadek trvat déle než několik minut.

Jaké jsou možnosti úhrady za účast na webináři?

Snažíme se, aby nákup webináře byl co nejjednodušší. Webinář tedy můžete zakoupit a zaplatit platební kartou nebo bankovním převodem. V případě potřeby Vám vystavíme zálohovou fakturu pro platbu bankovním převodem.

Co když se nemohu webináře zúčastnit?

Pokud se nemůžete webináře v daném termínu, nezoufejte. Z každého kurzu je pořizován videozáznam v dobré kvalitě, který můžete zhlédnout později. Videozáznam je k dispozici vždy do týdne od konání webináře. Koupí webináře získáváte automaticky i videozáznam k dalšímu zopakování látky, či právě pro případ, že by Vám původní termín nevyhovoval. Pokud jste plánovali na webináři položit lektorovi specifické dotazy, můžete nám je předem zaslat emailem a odpovědi na ně naleznete právě ve zmiňovaném videozáznamu.

Videozáznamy

Co je videozáznam?

Jedná se o záznam online semináře – webináře, který můžete zhlédnout online na stránkách Videolektor.cz nebo si jej stáhnout na Váš počítač ve formě videa a MP3. Můžete se tak vzdělávat v čase a na místě, které se Vám nejvíce hodí. Videozáznam oceníte zejména tehdy, pokud se z nějakého důvodu nemůžete zúčastnit živého vysílání webináře. Více o videozáznamech ve slovníku pojmů.

Nenašel jsem odpověď v často kladených otázkách.

Snažíme se sekci často kladených otázek udržovat aktuální a co nejvíce kompletní, pokud však zde nenajdete odpověď na svou otázku, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám zodpovíme Vaše další dotazy.

Jak mohu přistupovat k videozáznamu?

Přistupovat k videozáznamu můžete zejména prostřednictvím internetu a to odkudkoli, kde máte počítač a připojení k internetu. Po přihlášení k Vašemu uživatelskému účtu můžete neomezeně přehrávat Váš videozáznam v internetovém prohlížeči. Více informací o možnostech přehrávání videí naleznete v tematickém blogovém článku. Druhou možností je stažení videozáznamu na Váš počítač viz další bod.

Mohu přistupovat k videozáznamu, i když nejsem připojen k internetu?

Videozáznamy z účetních online seminářů si můžete stáhnout na Váš počítač na stránce kurzu na záložce stažení. Videozáznam si můžete stáhnout ve formě videa, které posléze přehrajete ve výchozím programu Vašeho operačního systému nebo ve formátu MP3 např. pro poslech na cestách. Součástí stažitelného obsahu jsou také podklady k webináři (prezentace, obrázky či další soubory, které lektor používal při výkladu). Podrobné informace a návod ke stažení naleznete v blogovém článku zde.

Jaké jsou technické nároky na přístup k videozáznamu?

Pro přístup k videozáznamu potřebujete pouze Váš počítač a dostatečné internetové připojení. V případě stažení, poté ještě program pro přehrávání videa (tento program je součástí každého operačního systému, nemusíte tedy nic instalovat). Podrobnější technické informace o přístupu k videím naleznete na stránce systémové nároky.

Jak dlouho trvá, než získám přístup k videozáznamu?

K videozáznamu, který již byl vydán, získáte přístup ihned, jakmile po zakoupení obdržíme Vaši platbu (v případě platby platební kartou se jedná o několik minut). Pokud se jedná o videozáznam z webináře, který se ještě nekonal, přístup k němu získáte nejpozději do týdne od živého vysílání. Videozáznam si poté můžete přehrát na Videolektor.cz nebo si jej stáhnout do svého PC.

Mohu položit lektorovi dotaz i v případě koupě videozáznamu webináře?

Bohužel toto není možné, dotazy lze pokládat pouze u webinářů. Existuje však možnost položit dotaz, i když se nemůžete zúčastnit živého vysílání – pomocí zaslání dotazů předem. Pokud tedy víte, že se nemůžete zúčastnit webináře v daném datu, ale přesto máte dotazy, nekupujte videozáznam ale webinář. Své dotazy zašlete prostřednictvím formuláře na stránce kurzu a odpovědi naleznete ve videozáznamu, který získáváte po konání webináře automaticky zdarma.

Poskytujete záruku vrácení peněz?

Snažíme se o to, aby videozáznamy byly co nejkvalitnější, jak z pohledu obsahu, tak i lektora. V případě, že se zakoupeným videozáznamem nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze. Stačí, abyste se nám ozvali na email info@videolektor.cz, máte na to 30 dnů.

Nenašel jsem odpověď v často kladených otázkách.

Snažíme se sekci často kladených otázek udržovat aktuální a co nejvíce kompletní, pokud však zde nenajdete odpověď na svou otázku, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám zodpovíme Vaše další dotazy.