Dotazy před webinářem a v jeho průběhu

Máte spoustu dotazů, ale z různých důvodů se nemůžete zúčastnit živého vysílání webináře, abyste je mohli položit napřímo? Nebo se chystáte na webinář poprvé a nevíte, jakým způsobem klást dotazy? Jak s dotazy správně pracovat, a kde posléze najít odpovědi se dozvíte v následujícím článku.

1. Zasílání dotazů před webinářem

První možností, jak pokládat dotazy je zaslání dotazu ještě před konáním živého webináře. Jedná se většinou o situaci, kdy předem víte, že Vám daný termín nevyhovuje či se např. budete moci účastnit pouze části webináře.

Vyberte patřičný kurz

Prvním krokem pro položení dotazu je výběr patřičného kurzu. Pozor, dotazy lze pokládat pouze u kurzů, které se teprve budou konat. V záložce moje kurzy si otevřete příslušný kurz, který ještě neproběhl. Poznáte to tak, že je u něj napsáno webinář a patřičný datum.

Položte dotaz

Otevřete si záložku dotazy a do formuláře níže vložte svůj dotaz. Poté vložení dotazu potvrďte tlačítkem odeslat dotaz. K danému kurzu můžete zaslat vždy pouze jeden dotaz.

Dotazy můžete vkládat až do 12 hod 2 dne před konáním webináře.

Upravte nebo zrušte svůj dotaz

Svůj dotaz můžete po odeslání upravit či zrušit. Oba kroky provedete opět na stránce daného kurzu v záložce dotazy. Zde uvidíte svůj dříve vložený dotaz, který následně můžete upravit a opětovně uložit.. Pro zrušení dotazu nezapomeňte zaškrtnou políčko "zrušit dotaz" a poté potvdit šedým tlačítkem upravit.

Pokud svůj dotaz zrušíte, můžete opět vložit nový. Veškeré úpravy můžete provádět rovněž do 12 hodin dne před konáním webináře.

Mějte přehled o svých dotazech

Přehled veškerých položených dotazů naleznete na záložce Můj profil v sekci Položené dotazy. Zde můžete snadno procházet jednotlivé dotazy, aniž byste museli nahlížet přímo na stránky příslušných kurzů. Po konání webináře se zde zobrazí také popisek, který Vám napoví, kde hledat odpověď.

2. Kladení dotazů v průběhu webináře

Druhou možností jsou dotazy kladené živě v průběhu webináře. Jednotlivé dotazy se pokládají písemnou formou do chatu. Kvůli zvyšujícímu se počtu návštěvníků webinářů není možné, aby lektor na dotazy reagoval okamžitě. Dotazy jsou z tohoto důvodu zodpovídány ve třech dotazových blocích (vždy po přestávkách a na konci výkladu).

Jak efektivně klást dotazy?

Dotazy se kladou prostřednictvím chatu ve webinářovém okně, vždy před dotazovou částí, která následuje po přestávce. Nejjednodušší způsob je si předem dotaz připravit v textovém editoru, např. Wordu a poté jej do chatu jednoduše zkopírovat. Předejdete tak zaslání textu, se kterým nebudete úplně spokojeni. Takto si také můžete dotazy značit v průběhu výkladu, aniž byste je zapomněli, než na ně příjde řada.

3. Kde naleznete své odpovědi, pokud se neúčastníte webináře?

Veškeré dotazy, které byly položeny před i v průběhu webináře lektoři zodpovídají v rámci dotazových částí. Dotazy zaslané předem bývají obvykle zařazeny do 3. dotazové části na samém konci výkladu.

Přehrajte si odpověď na dotazy ve videu

Odpovědi na své dotazy získáte do 5 pracovních dnů společně s vydáním videozáznamu, jehož jsou součástí. Na záložce Moje kurzy se jedná o ty, u kterých je zelený text k dispozici Ve videozáznamu jsou tyto části značeny jako 1., 2. a 3. dotazová část. Odkaz na přímé přehrání jednotlivých dotazových částí naleznete v posledních snímcích prezentace (hledejte v pásu snímků pod videem). Více o přehrávání videozáznamů čtete zde.

Prohlédněte si přehled dotazů na stránce kurzu

Celkový přehled dotazů (jak těch předem zaslaných, tak těch, které byly položeny v rámci živého výkladu) naleznete rovněž v písemné formě na stránce kurzu na záložce dotazy. Zde můžete procházet jednotlivé dotazy (dotazy živě položené jsou řazeny dle dotazovacích částí, dotazy zaslány předem poté každý zvlášť). U každého dotazu je také uvedeno, kde naleznete odpověď.

Věříme, že nyní je pro Vás kladení dotazů hračkou. Pokud přeci jen máte jakékoli nejasnosti, nebo naopak náměty na vylepšení, kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme.

25.02.2015