Michal Martoch

Konzultant, IT specialista a lektor v oblasti zavádění práce na dálku a talent managementu do firem a organizací. Spoluzakladatel společnosti Idealine Solutions, provozovatele portálů Worklinesluzby.cz, Workline.cz a Webinare.cz, která firmám a organizacím poskytuje služby a řešení pro úspěšnou práci na dálku.

Po absolvování vysoké školy působil 5 let na manažerských a IT pozicích ve společnostech Procter & Gamble a Hyundai. Zde pracoval na mezinárodních projektech jako člen nebo vedoucí virtuálních týmů. Na dálku nebo z domova pracuje již od roku 2004.

Rád zavádí nové věci, a to jak v životě, tak ve firemních procesech. Líbí se mu, když z něčeho neefektivního a dávno překonaného vzniká něco nového, co významně předčí svého předchůdce. Za základ pokroku a pozitivních změn považuje vzdělání (nikoli akademické, ale to životní) a především podporu individuálního talentu každého člověka. I proto se při své práci s lidmi snaží nacházet a podporovat talent a silné stránky svých přátel, rodiny, kolegů, ale také zákazníků a dodavatelů. Pro radost provozuje web Silné stránky (www.silnestranky.cz) a v současné době intenzivně pracuje na založení cohousing bydlení na severní Moravě pod názvem 9 Pramenů (www.9pramenu.cz), kde by měla většina sousedů pracovat na dálku.